ul. Słowackiego w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz Ul. Słowackiego w Kielcach

Ruszyła przebudowa ulicy Słowackiego w Kielcach. Nabierze śródmiejskiego charakteru

2021-11-29 18:03

Ulica Słowackiego w Kielcach doczekała się remontu. Na początku prace będą prowadzone na odcinku pomiędzy ul Seminaryjską, a ul. Prostą. Oprócz nowej nawierzchni pojawi się mała architektura, czy stylizowane oświetlenie uliczne. Prace wymagają zmian w organizacji ruchu, dlatego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przede wszystkim powstanie kanalizacja deszczowa, której tam nie ma. Stąd też, między innymi, tak zdegradowana nawierzchnia na ulicy Słowackiego, ponieważ odprowadzanie wód powierzchniowych odbywało się w sposób powierzchniowy. Chcemy to zmienić - mówi Jarosław Skrzydło rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach. 

Po przebudowie zaniedbana ulica Słowackiego zupełnie zmieni swoje oblicze. Nabierze śródmiejskiego charakteru - dodaje rzecznik.

Zmienią się materiały z których będzie wykonana nawierzchnia. Nie będzie masy bitumicznej tylko kostka betonowa w różnych rozmiarach i różnych kolorach. Ponadto będzie nowa aranżacja zieleni, elementy małej architektury, oświetlenie uliczne stylizowane na dawne, będą również zatoki z miejscami postojowymi. Będzie to zupełnie inny wizerunek ulicy Słowackiego, zupełnie inna estetyka, zupełnie inna jakość- podkreśla Jarosław Skrzydło rzecznik MZD w Kielcach.  

Remont ulicy Słowackiego pochłonie 2,6 mln zł i powinien zakończyć się do połowy 2022 roku.

Prace wymagają zmian w organizacji ruchu, dlatego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Plan zdjęciowy filmu "Zomoza"
Sonda
Czy pokazałbyś się na ulicy w takich okularach?
Źródło: Ruszyła przebudowa ulicy Słowackiego w Kielcach. Nabierze śródmiejskiego charakteru