Rządowe miliony na świętokrzyskie drogi

2021-04-22 10:25 PioR
Rządowe miliony na świętokrzyskie drogi
Autor: Urząd Wojewódzki w Kielcach

Ponad 145 mln zł. Tyle pieniędzy trafi w tym roku do woj. świętokrzyskiego na remont i budowę dróg. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jest to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. – Celem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej – informuje Urząd Wojewódzki w Kielcach.

W naborze na 2021 r. rząd przyznał dla regionu świętokrzyskiego dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 145 mln zł. To pozwoli wybudować lub wyremontować około 189 km dróg.

- Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Dzięki rządowym środkom już teraz udało się zrealizować potrzebne nam wszystkim inwestycje drogowe w regionie świętokrzyskim. Niebawem w realizacji będą również m.in.: przebudowa ulicy Kościuszki i Towarowej w Staszowie, rozbudowa drogi gminnej w Chełmcach w gm. Strawczyn, remont ulicy gen. Żółkiewskiego "Lina" w Sandomierzu czy budowa ul. Jodłowej w Świętej Katarzynie w gm. Bodzentyn – zaznaczają urzędnicy.

Najwięcej pieniędzy, bo ponad 25 mln zł, otrzyma powiat kielecki. To pozwoli na dokończenie 18 inwestycji i realizację dziesięciu nowych – m.in. w miejscowościach Bobrza, Chrusty i Makoszyn.

200 km/h kielecką obwodnicą
Źródło: Rządowe miliony na świętokrzyskie drogi
Nasi Partnerzy polecają