Są opóźnienia. Zagnańska i Witosa będą gotowe dopiero jesienią

i

Autor: UM Kielce

Są opóźnienia. Zagnańska i Witosa będą gotowe dopiero jesienią

2021-07-29 14:54

Dłużej potrwa przebudowa ulic Zagnańskiej i Witosa. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zgodził się na przedłużenie terminu realizacji do 15 października. Wykonawca wskazał, że to co budowlańcy zastali pod ziemią spowodowało opóźnienia. Między innymi potrzebna była przebudowa kilkuset metrów gazociągu.

Wniosek o aneks terminowy wykonawca wystosował do Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach pod koniec czerwca. Wnosił w nim o przedłużenie prac o trzy miesiące, czyli do końca października.

- Wykonawca wskazał szereg powodów, w jego ocenie niezależnych od niego, które spowodowały zwłokę w prowadzeniu robót budowlanych. Najważniejszym argumentem jest konieczność wykonania robót dodatkowych, które są związane z dużą liczbą kolizji z infrastrukturą podziemną – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ostatecznie urząd zdecydował się na przedłużenie terminu do 15 października, a nie do końca października, jak wnioskował wykonawca.

Problemy ujawniły się na finiszu prac, głównie w obszarze ulicy Witosa. Tu między innymi konieczna była przebudowa kilkuset metrów gazociągu. W momencie kiedy firma składała wniosek o przesunięcie terminu zakończenia robót, prowadzone były także prace wodociągowe. Wykonawca powołał się również na sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Najwięcej robót wciąż jest do wykonania na ulicy Witosa.

Olsztyn. Rozbudowa linii tramwajowych i modernizacja HWS Urania

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Są opóźnienia. Zagnańska i Witosa będą gotowe dopiero jesienią