ŚCO Kielce

i

Autor: ACuk

ŚCO zaprasza mamy na darmowe badania

2021-05-20 14:19

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkie mamy w sobotę, 22 maja, na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach realizowanych programów profilaktyki nowotworów złośliwych. Ze względu na bezpieczeństwo epidemiologiczne konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna.

- Zdrowie jest najcenniejszym prezentem – zaznacza Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Dlatego w trosce o obecne i przyszłe mamy, zapraszamy je na bezpłatną profilaktykę z okazji Dnia Matki – dodaje.

Badania będą wykonywane 22 maja w godz. od 9 do 14. W ramach akcji będą dostępne: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym (dla kobiet w wieku 25-59 lat), czyli badanie, które należy powtarzać co trzy lata, a także mammografia (dla kobiet w wieku 50-96 lat) – to badanie należy wykonać co dwa lata. W pierwszym przypadku rejestracji odbywa się pod nr tel: 609 99 00 33, a w drugim: 607 77 88 88.

Badania są wykonywane w ramach realizowanych przez ŚCO projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Samobadanie piersi. Akcja NFZ w Kielcach
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Źródło: ŚCO zaprasza mamy na darmowe badania