ŚCO Kielce

i

Autor: ACuk

ŚCO zaprasza na darmowe badania

2021-07-14 10:39

17 lipca Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w ramach "Białej soboty na wakacjach". Z darmowej profilaktyki będzie można skorzystać zgodnie z realizowanymi przez ŚCO programami.

- W wakacje warto zadbać o swoje zdrowie – przekonuje Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. – Badanie profilaktyczne trwa tylko kilka minut, a może uratować życie – dodaje.

Lekarze zachęcają do wakacyjnej profilaktyki onkologicznej, bez kolejki, bezpłatnie, na umówioną godzinę. 17 lipca w godz. od 9 do 14 w ramach akcji w ŚCO będą dostępne:

- cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym - dla kobiet w wieku 25-59 lat – w Programie profilaktyki raka szyjki macicy. Badanie należy powtarzać co trzy lata. Rejestracja telefoniczna na badania: 609 99 00 33,

- diagnostyka molekularna wirusa HPV (bezpośredni czynnik ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy) – w ramach pilotażowego programu realizowanego przez ŚCO, dla kobiet pomiędzy 30 a 59 rokiem życia. Uwaga! Badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do pilotażowych badań HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych. Wymagana rejestracja telefoniczna na badania: 609 99 00 33,

- mammografia – dla kobiet w wieku 50 – 69 lat – zgodnie z zaleceniami Programu profilaktyki raka piersi. Badanie należy wykonywać co dwa lata. Wymagana rejestracja telefoniczna na badanie: 607 77 88 88.

- Przypominamy, że na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii należy przestrzegać zaleceń przeciwepidemicznych: zasłaniać usta i nos maseczką, dezynfekować ręce i zachować dystans społeczny – zaznacza Izabela Opalińska.

Jakie badania są obowiązkowe w ciąży?

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: ŚCO zaprasza na darmowe badania