Biblioteka

i

Autor: Pixabay Pan Stefan z Giżycka zwrócił książkę do biblioteki po 69 latach. Zdj. ilustracyjne.

Słyszeliście o akcji "Książka na telefon"? Jeśli nie, to nie macie na co czekać

2022-02-10 10:56

Książka z dostawą do domu. To możliwe dzięki akcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach pod nazwą "Książka na telefon". Wystarczy zadzwonić do bibliotekarzy, którzy później pojawią się u czytelnika z ciekawymi lekturami.​ Jak się okazuje chętnych nie brakuje.

Miejska Biblioteka Publiczna w ten sposób wychodzi naprzeciw oczekiwaniom czytelników. Akcja prowadzona jest od kilku lat, miesięcznie to prawie sto zgłoszeń.

- Z naszej usługi najczęściej korzystają czytelnicy, którzy regularnie wypożyczają książki. Natomiast są też osoby, które z powodu choroby czy też innej niedyspozycji nie mogą same przyjść do biblioteki – mówi Katarzyna Iwańska kier. filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach

To również forma promocji czytelnictwa. Kielczanie z roku na rok coraz chętniej sięgają po książkę, o czym świadczą biblioteczne statystyki. Najchętniej wypożyczana jest literatura obyczajowa i kryminały.

- Oczywiście mamy takie pozycje w naszej ofercie. W tym roku także czekamy na nowości, zarówno my jak i nasi czytelnicy, którzy już o nie dopytują. Kielce czytają, a to jest nasza duma i priorytet na ten rok, aby jeszcze bardziej zachęcić kielczan do czytania. My zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki. W tym roku również przygotowujemy mnóstwo atrakcji. Festiwal książki i spotkania ze znanymi pisarzami, to tylko niektóre z nich - mówi Anna Żmudzińska dyr. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

info: UM Kielce

Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wiesz gdzie leżą góry, rzeki, jeziora? Tylko dla mistrzów

Pytanie 1 z 15
Śnieżne Kotły to szczyt w…
Źródło: Słyszeliście o akcji "Książka na telefon"? Jeśli nie, to nie macie na co czekać