Spektakl o trudnościach w komunikacji ze światem. Artystów zainspirował życiorys Einsteina

2021-01-28 19:06 DKS
Spektakl o trudnościach w komunikacji ze światem. Artystów zainspirował życiorys Einsteina
Autor: Bartek Warzecha / Teatr "Kubuś"

„Planeta Einsteina” to nowa sztuka Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Jak sugeruje tytuł, twórcy zainspirowali się postacią wybitnego fizyka Alberta Einsteina. To będzie kolejna premiera, która nie odbędzie się w tradycyjny sposób. Artyści zapraszają przed ekrany komputerów czy smartfonów.

Punktem wyjścia do tworzenia nowego spektaklu Teatru „Kubuś” były dziecięce lata Alberta Einsteina i problemy z jakimi wówczas się zmagał.

- Okazuje się, że do 8 roku życia Einstein miał problemy z mową i z komunikacją. To nas zainspirowało, by podjąć rozmowę o komunikacji młodego człowieka, dziecka z rodzicami i otoczeniem – mówi Robert Drobniuch, reżyser spektaklu, a do niedawna także dyrektor Teatru „Kubuś” w Kielcach.

Głównym bohaterem abstrakcyjnej sztuki jest Jasiek, na którego wszyscy wołają Einstein. Jego rodzice są fizykami i odkrywają życie na innej planecie. Tam cała rodzina ma się przeprowadzić.

- Dalsze przygody tytułowego Einsteina kształtują jego relacje ze światem. Tyle mogę powiedzieć nie zdradzając jednocześnie zbyt wielu szczegółów – mówi reżyser Robert Drobniuch.

Premiera spektaklu odbędzie się przez Internet w sobotę 30 stycznia o godzinie 17. Link do transmisji będzie dostępny na stronie Teatru „Kubuś”. Spektakl będziemy mogli obejrzeć za darmo. Nowa sztuka jest odpowiednia dla widzów od 7 roku życia.

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz