Spore zainteresowanie programem Mieszkanie za remont

i

Autor: UM Kielce

Spore zainteresowanie programem “Mieszkanie za remont”

2021-05-20 9:38

Trwa druga edycja programu "Mieszkanie za remont". Tym razem Miejski Zarząd Budynków w Kielcach wyznaczył dziesięć lokali, które przyszli najemcy odnowią na własny koszt. Podobnie jak rok temu, chętnych do wynajęcia mieszkania na korzystnych warunkach nie brakowało. Zgłosiło się ponad 50 osób.

- Po zweryfikowaniu wniosków, wytypowanych zostało dziesięć rodzin, z którymi podpisaliśmy stosowne umowy remontowe. Termin zakończenia prac wyznaczono do końca października tego roku – informuje Krzysztof Miernik dyr. Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach.

Program "Mieszkanie za remont" skierowany jest do mieszkańców, którzy są na liście osób ubiegających się o wynajem lokalu komunalnego i dodatkowo spełniają kryterium dochodowe.

- Wdrożyliśmy ten program, aby pomóc również takiej grupie osób, które dysponują swoimi środkami, aby móc wyremontować we własnym zakresie. Oczywiście nie za darmo, ponieważ przewidujemy pewne bonusy w postaci zwolnień z czynszu – dodaje Krzysztof Miernik.

Po zawarciu umowy remontowej, pracownicy MZB kontrolują jej realizację, a także dokonują kwalifikacji poniesionych kosztów remontu. Od ich wysokości zależy czas zwolnienia z czynszu. Może to być nawet 60 miesięcy. Pierwsza edycja programu już się zakończyła. Podpisano umowy najmu dziewięciu lokali, trwa jeszcze weryfikacja rachunków za remont.

- W dwóch przypadkach dopełniono już wszystkich formalności i tutaj czas zwolnienia z czynszu wynosi w jednym przypadku 36 miesięcy, a w drugim 48 miesięcy - mówi Krzysztof Miernik.

Przypomnijmy, że "Mieszkanie za remont" to program długofalowy. W każdym roku, przeznaczonych zostanie do 15 proc. wolnych i niezamieszkałych lokali, które wymagają remontu. Do tej pory wyznaczono ich dziewiętnaście w różnych częściach Kielc. W zasobach miasta jest ich jeszcze około 120. Kolejna edycja programu planowana jest jesienią.

Otwarcie lokali mieszkalnych na tzw. "Jezioranach" w Kielcach
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Spore zainteresowanie programem “Mieszkanie za remont”