szpital

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Sprzęt ze szpitala tymczasowego w Kielcach trafi do innych szpitali w regionie

2021-07-27 10:05

Wojewoda świętokrzyski zdecydował, że cały sprzęt ze szpitala tymczasowego, jaki działała na Terenie Targów Kielce, zostanie rozdzielony pomiędzy inne lecznice w regionie. Oznacza to, że jeśli w województwie znowu trzeba będzie utworzyć placówkę polową dla pacjentów chorych na COVID-19, to nie powstanie ona w Targach.

Przypomnijmy, że Świętokrzyski Szpital Tymczasowy, jaki powstał na terenie Targów Kielce, był wygaszany od 1 czerwca. Wcześniej leczono w nim ponad 200 osób. Później szybko zdemontowano całe wyposażenie, która trafiło do magazynów Targów. Teraz jest ono przewożone do różnych placówek medycznych w województwie.

- Wysłaliśmy prośby do dyrektorów szpitali , aby przygotowali listy potrzeb. One często się dublowały, ale staraliśmy się podzielić sprzęt uczciwie. Każdy coś dostał – mówi Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski. – Pierwszy wyjechał tomograf, który już pracuje we Włoszczowie. Kilkadziesiąt tirów już wyjechało, a cały sprzęt mamy nadzieję wywieść do końca tygodnia. Nic się nie zmarnuje – dodał.

Świętokrzyskie szpitale otrzymują ten sprzęt za darmo. Co ważne, wojewoda potwierdził, że w przypadku wystąpienia czwartej fali zachorowań na COVID-19, lecznica tymczasowa nie powstanie już w Targach Kielce.

- Bierzemy pod uwagę rozbudowę szpitala w Starachowicach. Trwają też rozmowy z zarządem Uzdrowiska Buska w sprawie wykorzystania sanatoriów czy domów zdrojowych. Mamy jednak nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby – zaznacza wojewoda świętokrzyski.

Szpital tymczasowy w Kielcach

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Sprzęt ze szpitala tymczasowego w Kielcach trafi do innych szpitali w regionie