Uczniowie, szkoła, lekcja

i

Autor: Pixabay

Świętokrzyscy uczniowie wrócili do nauki. Szkoły pracują normalnie

2022-02-01 8:55

Koronawirus, przynajmniej na razie, nie paraliżuje świętokrzyskich szkół. Uczniowie z naszego regionu, podobnie jak z czterech innych, zakończyli już ferie zimowe i wrócili do nauki. Ta we wszystkich placówkach odbywa się zgodnie z planem.

- Wszystko jest dobrze. Nie mamy żadnych sygnałów, że są jakiekolwiek problemy w którejkolwiek ze szkół – mówi nam Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. – Myślę, że z czasem takie problemy mogą się jednak pojawiać i w niektórych placówkach trzeba będzie wprowadzić nauczanie hybrydowe, bo wiemy, że zakażeń jest przecież bardzo dużo – dodaje.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnim rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, uczniowie klas I-IV uczą się stacjonarnie, a starsi zdalnie. Są jednak wyjątki.

- Jest możliwość prowadzenia stacjonarnie konsultacji dla ósmoklasistów, jak i maturzystów. W ten sposób możliwe do realizacji są również zajęcia praktyczne u pracodawców, a także w szkole, ale nie więcej niż 16 godzin w tygodniu – zaznacza Kazimierz Mądzik.

W Świętokrzyskiem działa około dwóch tysięcy placówek oświatowych różnego szczebla.

Emilka zginęła wracając od koleżanki. Jej grób tonie w kwiatach

Slang Młodzieżowy. Udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...
Źródło: Świętokrzyscy uczniowie wrócili do nauki. Szkoły pracują normalnie