Świętokrzyskie zgłosiło inwestycje do Polskiego Ładu

i

Autor: Gundula Vogel / Pixabay

Świętokrzyskie zgłosiło inwestycje do Polskiego Ładu

2021-07-23 14:39

Polski Ład w Świętokrzyskiem. Władze regionu przedstawiły trzy projekty, które mogą być sfinansowane w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Urzędnicy wskazali rozbudowę drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim, cyfryzację usług publicznych i kosztowną rewitalizację zabytkowej kolejki na Ponidziu.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Ma pobudzić gospodarkę we wszystkich regionach Polski, wesprzeć rozwój przedsiębiorstw i poprawić warunki życia Polaków po kryzysie wywołanym pandemią.

Samorządy dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami, przy czy każda jednostka samorządu terytorialnego może zgłosić trzy projekty.

– Wnioski, które składamy jako samorząd województwa dotyczą ważnych dla naszego regionu przedsięwzięć, które nadadzą naszemu województwu nowego impulsu rozwojowego po trudnościach wywołanych pandemią. Z myślą o zrównoważonym rozwoju wybraliśmy projekty z różnych obszarów – transportu, turystyki i tak ważnej obecnie dziedziny jaką jest unowocześnienie infrastruktury informatycznej – podkreślał Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Dołożymy wszelkich starań, by region świętokrzyski uczestniczył w możliwie największym zakresie w tym szeroko zakrojonym programie inwestycyjnym.

Inwestycje zgłoszone przez samorząd województwa świętokrzyskiego mogą kosztować ponad 126 milionów złotych.

Dwór Badenich w Wadowie zostanie wyremontowany

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Świętokrzyskie zgłosiło inwestycje do Polskiego Ładu