Szczepionika, 3 dawka, Moderna

i

Autor: Pixabay

Szczepienia 3 dawką już możliwe, ale czy dla wszystkich?

2021-11-08 12:35

Trzecia dawka szczepień przeciwko COVID-19 dla każdej w pełni zaszczepionej osoby pełnoletniej. Jeśli od szczepienia minęło minimum 6 miesięcy, już można przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki.​ A co z osobami, które przyjęły jednodawkową szczepionkę?

Jeśli od szczepienia (drugiej dawki lub pierwszej i jedynej J&J) minęło 6 miesięcy to już można przyjąć 3. przypominającą dawkę szczepionki.

Teraz trzecią dawkę szczepienia mogą przyjąć wszystkie osoby pełnoletnie z zachowaniem odstępu co najmniej 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Wówczas skierowanie na szczepienie dawką przypominającą zostanie wystawione automatycznie. Gdyby z jakiegoś powodu skierowanie nie zostało wygenerowane, może je także wystawić lekarz w punkcie szczepień.

U osób szczepionych dawką przypominającą można stosować szczepionki Pfizer lub Moderna.

Rejestracja na szczepienie

Na szczepienie zarejestrujesz się nie tylko w placówkach medycznych. Do akcji szczepień dołączyły apteki, galerie handlowe oraz pracodawcy.

Cały czas można także klasycznie zgłosić się na szczepienie przeciw COVID-19. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i możliwa jest przez:

  • bezpłatną infolinię 989;
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333;
  • pobliski punkt szczepień (także apteki) – w województwie funkcjonuje 261 punktów szczepień (z tego 27 w aptekach). Ich lista wraz z danymi teleadresowymi i mapa dojazdu znajduje się znajduje się na stronie www.gov.pl w zakładce punkty szczepień.stronę www.pacjent.gov.pl.
To mogły być ostatnie chwile 31-latka. Jego nowe serce przybyło w ostatniej chwili
Sonda
Czy spotkała cię kiedyś groźna sytuacja na imprezie masowej?
Źródło: Szczepienia 3 dawką już możliwe, ale czy dla wszystkich?