gorzów szpital szczep 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów

"Szczepimy się". Kielce włączają się w ogólnopolską kampanię

2021-07-05 12:21

Miasto Kielce włącza się w ogólnopolską kampanię informacyjną, zachęcającą mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19. W jej ramach odbędą się pikniki rodzinne oraz spotkania z seniorami. Pierwsze już 6 lipca.

Po uruchomieniu na przełomie kwietnia i maja samorządowych punktów szczepień w Klubach Seniora przy al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz al. Legionów, a także punktu typu drive-thru na terenie Targów Kielce, samorząd inicjuje kolejne działania.

- W ramach akcji "Szczepimy się" organizowane będą m.in. pikniki rodzinne oraz spotkania z seniorami – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Pierwsza akcja odbędzie się 6 lipca, w godz. 9 – 18 w filii Klubu Seniora / Sieci Świetlic Środowiskowych i Ośrodków Wsparcia Dla Rodzin "4 Kąty” przy ul. Marszałkowskiej 12. Kolejne zaplanowano w Klubie Seniora przy Al. Legionów 5, w Klubie Seniora przy ul. Św. St. Kostki 4a, w Klubie Seniora przy ul. Tujowej 2 oraz w Klubie Seniora przy ul. Krzemionkowej 1.

- Podczas spotkań uruchomione zostaną, we współpracy z Przychodnią SUPRAMED, punkty szczepień, w których bez wcześniejszych zapisów wszyscy chętni będą mogli poddać się szczepieniu przeciw COVID-19 – mówi Tomasz Porębski. – Rodzinne pikniki i spotkania z seniorami będą również okazją do integracji i edukacyjnych działań. Planowane są spotkania z władzami miasta, prelekcje lekarza lub ratownika medycznego na temat zasadności szczepień, występy artystyczne oraz wspólne grillowanie – dodaje.

Ponadto osoby, które w trakcie spotkania skorzystają z możliwości zaszczepienia się, mogą liczyć na drobne upominki. Przygotowany zostanie również punkt rejestracji do Loterii Narodowego Programu Szczepień, w którym chętni będą mogli skorzystać z pomocy pracowników MOPR-u.

Czy kobieta w ciąży powinna się szczepić na COVID-19?

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: "Szczepimy się". Kielce włączają się w ogólnopolską kampanię