Targi Kielce

i

Autor: Targi Kielce/Facebook

Targi Kielce solidarne z Ukrainą. Apel polskich ośrodków targowych

2022-03-09 12:57

Polska branża wystawiennicza zjednoczyła siły. Targi Kielce wspólnie z innymi polskimi ośrodkami wystawienniczymi wystosowały apel skierowany do Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego. Dokument dotyczy natychmiastowego zawieszenia członkostwa w UFI wszystkich firm i organizacji branży wystawienniczej pochodzących z Federacji Rosyjskiej.

W imieniu firm targowych apel do UFI złożyła Polska Izba Przemysłu Targowego. Oficjalne pismo podpisał, między innymi, Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Mam nadzieję, że inne ośrodki targowe należące do UFI pójdą za naszym przykładem. Zależy nam na tym, aby konsekwencje napaści na Ukrainę dotknęły także ośrodki targowe w Rosji, w tym również rosyjskich Wystawców. Staramy się jak najbardziej pomóc uciekającym z terenów objętych wojną: prowadzimy zbiórkę niezbędnych rzeczy, które następnie przekażemy potrzebującym. Ofiarowaliśmy również schronienie przedstawicielce Targów Kielce na Ukrainie oraz jej najbliższym jak również możliwość pracy – wyjaśnia dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Apel ośrodków targowych do Światowego Stowarzyszenia Przemysłu ma skłonić UFI do zastosowania odpowiednich sankcji wobec przedstawicieli Federacji Rosyjskiej w UFI. Działanie jest aktem solidarności z innymi organizacjami światowymi potępiającymi działania rosyjskie - podają Targi Kielce.

Dzwon Zygmunt zabrzmiał z katedry wawelskiej w solidarności z Ukrainą
Źródło: Targi Kielce solidarne z Ukrainą. Apel polskich ośrodków targowych