i

Autor: Piotr Stańczak

SPORT

2023-10-11 22:33

Nie udał się piłkarzom ręcznym Industrii Kielce wyjazd do Kolonii. W pojedynku 4. kolejki rozgrywek Ligi Mistrzów żółto-biało-niebiescy przegrali z THW Kiel 31:35. O porażce mistrzów Polski zdecydowała postawa w drugiej połowie meczu.

THW Kiel – Industria Kielce 35:31 (15:16)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Olejniczak 1, Kounkoud, Sićko 7, Tournat 7, Karacić 4, Moryto 6, D. Dujshebaev 1, Thrastarson 1, Stenmalm, Gębala 1, Karalek, Nahi 3

THW Kiel: Mrkva, Bellahcene –  Ehrig, Duvnjak 1, Reinkind 5, Landin 3, Øverby 3, Wiencek 1, Ekberg 4, Johansson 7, Dahmke 2, Gurbindo, Wallinius, Bilyk 2, Pekeler, Ellefsen 7

To był Mecz Tygodnia Ligi Mistrzów, ale trudno się dziwić, bo starcie mistrzów Polski i Niemiec to już klasyk tych elitarnych rozgrywek.Tym razem faworytem do wygranej byli gospodarze, którzy wygrali wszystkie trzy wcześniejsze pojedynki w rupie A. Warto też pamiętać, że mistrzowie Polski polecieli do Niemiec bez swoich dwóch kluczowych graczy - Alexa Dujszebajewa i Andreasa Wolffa.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Nikt nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwie bramki. Spotkanie toczyło się w błyskawicznym tempie, a kibice byli świadkami wymiany ciosów - tylko do przerwy padło aż 31 bramek. O jedną więcej mieli na koncie mistrzowie Polski - prowadzili 16:15.

Po powrocie na parkiet obraz gry zmienił się niestety na korzyść gospodarzy. Po kilku minutach prowadzili już 20:17. Kielczanie próbowali zniwelować tę stratę, ale szło im to dość opornie. Co prawda dziesięć minut przed końcem meczu przegrywali tylko 25:26, ale THW Kiel nie pozwolił na więcej. Znowu wypracował sobie kilka bramek przewagi, którą utrzymał do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:31 dla mistrzów Niemiec.

Warto dodać, że w drugiej połowie błyszczał środkowy rozgrywający THW Kiel Elias Ellefsen, który po meczu odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.

Świętokrzyskie. Kibice na meczu Industria Kielce - Paris Saint-Germain
Źródło: THW Kiel za mocny dla Industrii Kielce. Porażka mistrzów Polski w Lidze Mistrzów