Trwa festiwal teatralny. W Kielcach oglądamy najlepsze spektakle

2021-09-08 10:02 DKS
Trwa festiwal teatralny. W Kielcach oglądamy najlepsze spektakle
Autor: M. Popowski Ze spektaklu "Thrill me", reż. Tadeusz Kabicz

W Kielcach trwa uczta dla miłośników teatru. Za nami pierwsze spektakle w ramach 3. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. Widzowie obejrzeli już na przykład sztukę „Nad Niemnem” w interpretacji artystów lubelskiego Teatru imienia Osterwy oraz „Fanny i Aleksander” w wykonaniu Teatru imienia Modrzejewskiej w Legnicy. Co czeka nas dalej?

Dzisiaj (08.09.21) o godzinie 19 coś dla miłośników musicali. Organizatorzy kieleckiego festiwalu zapraszają na spektakl „Thrill me” z Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

W piątek 10 września o godzinie 20 pokaz jedynej w tej edycji festiwalu zagranicznej produkcji. Będzie to „Dziewczyna ze strunami” z teatru SNG DRAMA Ljubljana w Słowenii. Oglądanie tego spektaklu może przypominać kinowe doświadczenie a to dlatego, że zostanie zagrany z napisami w języku angielskim i polskim. Co ciekawe, ta sztuka połączy nieco świat kultury ze sportem. Przyjdą na nią szczypiorniści Łomży Vive Kielce.

Obie te sztuki zagrane zostaną na scenie tymczasowej Teatru Żeromskiego. Przypomnijmy, że mieści się ona w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Widzowie cenią możliwość obejrzenia spektakli różnych zespołów.

- Niewątpliwie dla widzów to świetna okazja, by zobaczyć co się dzieje w innych teatrach, w innych miastach. Dobór sztuk festiwalowych jest bardzo dobry. Żałuję, że nie mogę być na wszystkich spektaklach, niestety musiała dokonać pewnego wyboru - mówi profesor Marzena Marczewska z UJK.

Festiwal teatralny w Kielcach potrwa do 12 października.

Źródło: Trwa festiwal teatralny. W Kielcach oglądamy najlepsze spektakle
Nasi Partnerzy polecają