Trwa pozimowe zamiatanie kieleckich ulic. Na niektórych nie będzie można parkować

2022-05-09 14:58 MC
Pozimowe zamiatanie kieleckich ulic
Autor: RPZiUK w Kielcach/Facebook

Rozpoczął się trzeci etap pozimowego zamiatania ulic. Zgodnie z zakresem prac przedstawionym przez Miejski Zarząd Dróg obejmuje on 58, przede wszystkim, głównych arterii komunikacyjnych miasta. Ale co najważniejsze, na kilku ulicach, gdzie wyznaczone są legalne miejsca do parkowania, w dniu prac nie będzie można zostawić auta.

Łączna długość wszystkich kieleckich dróg przeznaczonych do zamiatania przekracza 100 km, a powierzchnia wynosi ok. 100 000 m. kw. Są to, przede wszystkim, główne arterie komunikacyjne miasta: al. Popiełuszki, Gosiewskiego, Grunwaldzka, Jagiellońska, Krakowska, Orląt Lwowskich, Radomska czy Warszawska - informuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Co najważniejsze, etap ten zakłada zamiatanie sześciu ulic, gdzie na jezdniach wyznaczone są legalne miejsca do parkowania. Dlatego na nich na dzień planowanych prac będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu, która zabraniać będzie parkowania w tym miejscu. Są to ulice Bohaterów Warszawy (na całej długości), bp Kaczmarka, Sandomierska (między ul. Śląską a Poleską), Massalskiego, Klonowa oraz Chopina - wylicza Marcin Batóg, rzecznik RPZiUK.

By dotrzeć do jak największej liczby kierowców parkujących na nich samochody, RPZiUK jest w kontakcie z władzami m.in. Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które pomogą nam w dotarciu z tą informacją do mieszkańców z okolic ulic Chopina, Sandomierskiej oraz Bohaterów Warszawy.

Tymczasowa organizacja ruchu, zgodnie z przepisami, zostanie ustawiona przynajmniej 5 dni przed planowanymi pracami. Natomiast zakaz parkowania będzie obowiązywał wyłącznie w dzień zaplanowanych prac. Będzie to zatem odpowiednio długi czas, by kierowcy zaznajomili się z nią i przygotowali na zamiatanie ulic, gdzie parkują swoje samochody. Nadal apelujemy do kierowców o zastosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i o wyrozumiałość. Dzięki temu wspólnie zadbamy o czyste kieleckie ulice - dodaje Marcin Batóg, rzecznik RPZiUK.

Ostróda. O mały włos od tragedii na przejściu dla pieszych
Sonda
Czy w związku z rosnącymi cenami paliwa planujesz sprzedaż samochodu?
Źródło: Trwa pozimowe zamiatanie kieleckich ulic. Na niektórych nie będzie można parkować
Nasi Partnerzy polecają