Trwa wielka przebudowa w centrum Kielc. Chodzi o teatr

i

Autor: ŚUW

Trwa wielka przebudowa w centrum Kielc. Chodzi o teatr

2022-02-04 15:39

Widzowie nie poznaliby tego miejsca. Zniknęły stare dekoracje, niektóre ściany, a co najważniejsze scena. Trwa wielka inwestycja w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Jak zapewnia dyrekcja, prace idą zgodnie z planem.

Praca wre przy wielkiej przebudowie i rozbudowie Teatru Żeromskiego w Kielcach. Wnętrza zabytkowej kamienicy nie przypominają już dawnego lubianego teatru ale w drugiej połowie przyszłego roku znów przyjmą widzów i to w dużo lepszych warunkach. To, jak poważna jest to inwestycja sugeruje sam potężny żuraw górujący nad centrum Kielc.

Dyrektor Żeromskiego Michał Kotański poinformował, że prace idą dobrze a co więcej za chwilę wkroczą w kolejny etap. Na dziedzińcu budowlańcy wykopią sporą dziurę w ziemi. Po co?

- To będzie miejsce na magazyny. Znajdą się one pod dziedzińcem i dwoma budynkami, które dopiero powstaną. Mamy nadzieję, że do jesieni te budynki już będą stały w stanie surowym – powiedział szef kieleckiego teatru dramatycznego Michał Kotański.

Teatr nie zakłada, że rozbudowa zaliczy duży poślizg.

- Wiadomo, tak inwestycja jest skomplikowana. Po pierwsze, jesteśmy w centrum miasta, po drugie, to zabytek. W związku z tym już na początku było wiadomo, że różne rzeczy mogą się wydarzyć. Byliśmy zaskoczeni stanem budynku. Rozumiem, że architekci i generalny wykonawca na bieżąco reagowali na to co zastali. Nie ma zagrożenia jakimiś wielkimi zmianami jeśli chodzi o datę oddania do użytku teatru – mówił dyrektor Michał Kotański.

Prace mają się zakończyć w połowie 2023 roku. Wszystko ma pochłonąć około 100 milionów złotych.

Źródło: Trwa wielka przebudowa w centrum Kielc. Chodzi o teatr