Unijne miliony dla świętokrzyskich przedsiębiorców

2022-01-28 13:58 W.M
Unijne pieniądze dla przedsiębiorców
Autor: Pixabay Piotr Nowak stwierdził, że presja płacowa będzie maleć pod koniec przyszłego roku

Dodatkowe wsparcie dla świętokrzyskich przedsiębiorców. Kilkadziesiąt firm pieniądze przeznaczy na uruchomienie nowoczesnych linii technologicznych, zakup specjalistycznego sprzętu, wprowadzenie na rynek nowych produktów czy rozszerzenie zakresu swoich usług.

Dzięki korzystnemu kursowi euro oraz pojawieniu się oszczędności projekt 21 firm, które znajdowały się na liście rezerwowej konkursu z Działania 2.5 Wsparcie inwestycyjne sektora MŚP, otrzyma dofinansowanie w wysokości do 800 tys. zł. Taką decyzję podjął obradujący w środę, 26 stycznia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

 - Wspieranie świętokrzyskich przedsiębiorców to jeden z naszych priorytetów. Ma to ogromne znaczenie szczególnie teraz, gdy małe i średnie firmy mierzą się z kryzysem ekonomicznym wywołanym pandemią koronawirusa, a jednocześnie chcą rozwijać swój potencjał, unowocześniać proces technologiczny i wprowadzać nowe produkty. Te  przedsiębiorstwa w innowacjach widzą szansę na rozwój i odbudowanie swojej pozycji na rynku. Fundusze unijne mają wzmocnić ich potencjał i stać się kołem zamachowym rozwoju – mówi marszałek województwa świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski.

Wsparcie z funduszy unijnych w łącznej kwocie 12 mln 681 tys. zł otrzymały m.in. firmy z branży medycznej, budowlanej, usługowej, turystycznej i motoryzacyjnej. Wspólnym mianownikiem wszystkich przedsięwzięć, które będą one realizować, jest innowacyjność i zwiększenie konkurencyjności. Na co przedsiębiorstwa przeznaczą otrzymane dofinansowanie? Przede wszystkim na uruchomienie nowoczesnych linii technologicznych, zakup specjalistycznego sprzętu, wprowadzenie na rynek nowych produktów czy rozszerzenie zakresu swoich usług – słowem na takie działania, które dają im możliwości rozwoju.

Wyłudził pieniądze. Szuka go kołobrzeska policja
Sonda
Czy Iga Świątek zostanie kiedyś numerem "1" w rankingu WTA?
Źródło: Unijne miliony dla świętokrzyskich przedsiębiorców
Nasi Partnerzy polecają