Trawa

i

Autor: Unsplash

W Kielcach rozpoczęto koszenie traw

2021-05-18 10:04

Bezpieczeństwo, ochrona środowiska i komfort mieszkańców – to główne zasady, jakimi kierują się Kielce przy koszeniu miejskich trawników. Rozpoczyna się pierwsze wiosenne koszenie traw. Prace w najbliższych miesiącach będą prowadzone systematycznie w miejscach, w których trawa z uwagi na swoją wysokość wymaga już skoszenia.

Na bieżąco analizy przestrzeni miejskiej będą dokonywali pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta.

- Specjaliści monitorować będą miejsca, które wymagają podjęcia zabiegów pielęgnacyjnych i następnie zlecać ich realizację Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc. – Prace odbywać się będą według określonych zasad. Wiele zależy od wysokości traw oraz położenia terenu zielonego – dodaje.

W pasach drogowych, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i obszarach skrzyżowań, zbyt wysoka i bujna trawa może ograniczać widoczność. Koszenie ma poprawić nie tylko wizualną jakość terenów zielonych w mieście, wzmacniając przy tym krzewienie się traw, ale także nasze bezpieczeństwo.

Prace będą realizowane również w ramach czynności interwencyjnych. – Dla mieszkańców przygotowany został adres mailowy [email protected], gdzie kielczanie mogą zgłaszać miejsca, w których powinny pojawić się służby miejskie – podkreśla Tomasz Porębski.

W tym roku w Kielcach, podobnie jak w ubiegłym, utrzymane zostaną także naturalne łąki kwietne przy ulicach: Sandomierskiej, Gosiewskiego/Zagnańskiej, Wystawowej, Szajnowicza - Iwanowa, Krakowskiej, Jesionowej, Radomskiej, al. Popiełuszki oraz przy Węźle Jaworskiego.

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Źródło: W Kielcach rozpoczęto koszenie traw