Piłka

i

Autor: Pixabay

W Kielcach trwa akcja "Lato w mieście 2021". O co w niej chodzi?

2021-06-30 12:45

Warsztaty fotograficzne, wokalne, a nawet modowe - to tylko kilka propozycji, które oferują miejskie instytucje w akcji "Lato w mieście 2021". Program jak zwykle obfituje w wydarzenia dla dzieci i młodzieży.

Kulturalnie, na sportowo, tanecznie, kreatywnie, a może wśród książek – miejskie instytucje na wakacje mają propozycje dla każdego. W programie są m.in. warsztaty fotograficzne, plastyczne, wokalne i dotyczące mody. Coś dla siebie znajdą miłośnicy tańca, teatru i kina. Miejskie instytucje kultury proponują też odkrywanie nowych miejsc w Kielcach i historii miasta. Propozycji jest dużo, dlatego podzielono je na dwa harmonogramy.

- Pierwszy dotyczy wydarzeń bardziej artystycznych, kulturalnych. Związanych z chociażby nauką śpiewu, tańca, czy warsztatami plastycznymi. Natomiast drugi jest skupiony wokół sportu i zajęć rekreacyjnych - tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Bogdana Wenty.

Amatorzy aktywnego spędzania czasu mogą wybierać spośród turniejów gier zespołowych, zajęć rekreacyjno – sportowych, lekcji pływania czy pieszych wycieczek.

- Przygotowaliśmy ten program w taki sposób, aby każda młoda Kielczanka i każdy młody Kielczanin, niezależnie od swoich zainteresowań mógł w tym programie znaleźć coś dla siebie i żeby mógł ten okres wakacyjny spędzić w sposób ciekawy i interesujący, ale także aby mógł przez ten okres czegoś fajnego i praktycznego się nauczyć - mówi rzecznik.

Szczegóły dotyczące akcji "Lato w mieście 2021" można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Kielce.

Wianki nad Wisłą
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Źródło: W Kielcach trwa akcja "Lato w mieście 2021". O co w niej chodzi?