łóżko

i

Autor: wikipedia.com

W świętokrzyskich szpitalach przybędzie łóżek dla pacjentów covidowych

2021-11-26 10:25

Świętokrzyskie wciąż należy do regionów, w których odnotowuje się najmniej nowych zakażeń koronawirusem. Mimo to i tak sytuacja jest poważna. Dlatego w kolejnych szpitalach już od jutra powstaną dodatkowe łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19.

Decyzję o tym, że w regionie powiększy się baza łóżkowa dla pacjentów covidowych podjął wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

- Nowe miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem będą dostępne w szpitalu w Sandomierzu, tam dojdzie 31 łóżek. Z kolei w Opatowie ta baza zwiększy się o 12 miejsc, a w Staszowie o 28 – mówi nam Marzena Chodakowska, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego, która zaznacza, że te liczby będą się zmieniać, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

- Trzeba znów przypomnieć, że najlepszą ochroną są szczepienia przeciwko COVID-19. Mimo, że osoby zaszczepione też zakażają się koronawirusem, to słyszymy jednak, że przebieg choroby jest łagodniejszy. Zazwyczaj takie osoby nie wymagają pobytu na łóżkach respiratorowych – podkreśla Marzena Chodakowska.

Dużo lepiej wygląda sytuacja w przypadku respiratorów. Ich zajętość nie przekracza 70 proc.

Poradnik Zdrowie: stwardnienie rozsiane

QUIZ. Na ciepło czy na zimno - jak to się je?

Pytanie 1 z 28
Terrina to elegancka przystawka
Źródło: W świętokrzyskich szpitalach przybędzie łóżek dla pacjentów covidowych