Konferencja prasowa. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach . Podsumowanie działalności

i

Autor: Wiktoria Mitura

W Świętokrzyskiem coraz więcej inwestycji proekologicznych

2021-11-17 11:52

Ponad 22 tysiące umów o wartości prawie miliard złotych. Tyle Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał umów w ciągu ostatnich czterech lat. A dotyczą one inwestycji proekologicznych. Instytucja podsumowała swoją działalność w okresie od 2017 do 2021 roku.

- Ilość wniosków wpływających do kieleckiego funduszu i podpisanych umów świadczy o tym, że mieszkańcy regionu interesują się ochroną środowiska i coraz więcej finansujemy inwestycji proekologicznych – mówi Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach. - Przekazane środki w roku 2016 to 33 miliony w ciągu roku. W tym roku to prawie 200 milionów - dodaje Gliwiński.

Podpisano już 16 tysięczną umowę w ramach programu "Czyste powietrze" w Świętokrzyskiem

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisał kolejną już umowę z Panią Karoliną Rejnowicz z Chańczy. Dzięki programowi "Czyste powietrze" beneficjentka otrzymała jakiś czas temu dofinansowanie na fotowoltaikę. A tym razem chce się pozbyć swojego kopciucha.

- Chciałam skorzystać z programu Czyste Powietrze i pozbyć się mojego kopciucha, który bardzo dymi. Bardzo szybko i bardzo sprawnie wszystko poszło - mówi Karolina Rejnowicz.

W ciągu ostatnich lat fundusz zawarł prawie 750 umów na doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie. A na termomodernizację budynków publicznych czy instalacje wodno-ściekowe przeznaczono 50 milionów złotych.

Express Biedrzyckiej - Tomasz Siemoniak: Rząd od początku popełniał błędy ws. granicy
Sonda
Jaka jest według Ciebie najbardziej sprawiedliwa metoda naliczania opłat za śmieci
Źródło: W Świętokrzyskiem coraz więcej inwestycji proekologicznych