W Świętokrzyskiem kolejny miesiąc spada bezrobocie, mimo pandemii

2021-04-12 16:47 MC
wykres, statystyka
Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

O 2,7 procent spadła w marcu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w świętokrzyskich urzędach pracy. Obecnie bez zatrudnienia pozostaje 45 651 osób, a szacunkowa wysokość stopy bezrobocia wynosi 8,6 procent - podaje Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach.

- Poziom bezrobocia spadł we wszystkich powiatach, natomiast nieznaczny wzrost - o 45 osób - wystąpił tylko w mieście Kielce. Marzec był więc w tym roku drugim już miesiącem ze spadkiem bezrobocia w naszym regionie. W obecnych warunkach pandemii i lockdownu, dotykającego wiele branż gospodarki, jest to pozytywna informacja - komentuje aktualne dane Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach.

W marcu pracodawcy zgłosili do powiatowych urzędów pracy 2 657 ofert pracy – to o ponad 70 procent  więcej niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego - dodaje dyrektor WUP w Kielcach.

-  Przed nami początek prac sezonowych, które powinny przynieść ożywienie na rynku pracy i stworzyć nowe możliwości zatrudnienia. Już teraz poszukiwani są pracownicy branży budowlanej, przetwórczej, transportowej oraz medycznej - mówi.

Duże znaczenie dla ochrony miejsc pracy przed skutkami pandemii mają działania podejmowane w ramach Tarczy Antykryzysowej - informuje WUP.

- Kwota, jaką wojewódzki i powiatowe Urzędy Pracy przekazały świętokrzyskim pracodawcom i osobom samozatrudnionym na ochronę miejsc pracy wynosi już 736 milionów złotych. Umożliwiło to , miedzy innymi,  ochronę ponad 107 tysięcy miejsc pracy w całym regionie - mówi dyrektor Aleksandra Marcinkowska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!
Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Źródło: W Świętokrzyskiem kolejny miesiąc spada bezrobocie, mimo pandemii
Nasi Partnerzy polecają