Warto studiować w Kielcach. Przekonuje o tym ratusz i tutejsze uczelnie

i

Autor: Pixabay Piramida w Kielcach. Symbol miasteczka akademickiego Politechniki Świętokrzyskiej.

Warto studiować w Kielcach. Przekonuje o tym ratusz i tutejsze uczelnie

2022-04-27 15:05

Władze Kielc i tutejszych uczelni państwowych zamierzają silniej promować studiowanie w stolicy świętokrzyskiego. W realizacji jest projekt „Akademickie Kielce”, który ma zachęcać młodych ludzi z regionu, by wybierali studia na miejscu.

„Akademickie Kielce” to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Kielce, Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Studiowanie w Kielcach będą promowały spotkania w szkołach, warsztaty w murach tutejszych uczelni czy kampanie reklamowe. Wszystko po to, by młodzież nie uciekała do innych miast.

- Warto zostać w Kielcach, studiować na naszych uczelniach i korzystać z ich potencjału cenionego w całej Polsce. Tutaj naprawdę można prowadzić swoją karierę zawodową na najwyższym poziomie – przekonuje Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

- To dla nas doskonała okazja, aby bezpośrednio dotrzeć do młodzieży i zaprezentować atrakcyjną ofertę studiów, którą przygotowały dwie największe uczelnie publiczne - mówi prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej.

- Promowanie Kielc jako miasta akademickiego jest w interesie nas wszystkich. Silne uczelnie są wiodącym czynnikiem rozwoju społeczno-gospodarczego miasta i regionu. Przyciągają nie tylko młodzież, ale także inwestorów, kreują życie naukowe i kulturalne - mówi prof. dr hab. Stanisław Głuszek, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Rektorzy dwóch państwowych w Kielcach uczelni zapewniają, że nie zamierzają ze sobą rywalizować o nowych studentów a wzajemnie promować swoją działalność.

Źródło: Warto studiować w Kielcach. Przekonuje o tym ratusz i tutejsze uczelnie