W przypadku dotychczasowych beneficjentów Polskiego Ładu nic się nie zmieni, a to co zyskali już zostanie.

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE W przypadku dotychczasowych beneficjentów Polskiego Ładu nic się nie zmieni, a to co zyskali już zostanie.

Ważne projekty dla Świętokrzyskiego będą zgłoszone do Polskiego Ładu

2022-02-03 12:02

W ramach drugiego naboru wniosków samorząd województwa świętokrzyskiego zgłosi trzy ważne dla regionu inwestycje - utworzenia zintegrowanego bloku operacyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, pierwszy etap rewitalizacji zabytkowej Świętokrzyskiej kolejki wąskotorowej oraz cyfryzację usług publicznych województwa świętokrzyskiego.

- Pierwszy z projektów jest niezwykle ważną i oczekiwaną przez lekarzy i pacjentów inwestycją. Budynek, w którym znajduje się obecny blok operacyjny, powstał w latach 60. ubiegłego wieku i jest niedostosowany do obecnych wymogów. Do szpitala, który jest jedynym w województwie centrum urazowym, trafiają pacjenci z całego regionu, dlatego istnieje pilna konieczność budowy nowego bloku operacyjnego, który będzie zgodny ze współczesnymi wymogami – wyjaśnia Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Projekt zakłada wybudowanie dziewięciu sal operacyjnych z całym zespołem specjalistycznych pomieszczeń takich jak: dział diagnostyki obrazowej z zespołem pracowni (m.in. TK, MR, RTG, USG), centrala sterylizacji, dział IT, pomieszczenia służące działalności leczniczej (sale chorych, sale wybudzeń, izolatka, gabinety zabiegowe, gabinety lekarskie itp.) oraz zaplecze socjalno-biurowe. Ogółem planowanych jest kilkadziesiąt pomieszczeń, a łączna powierzchnia użytkowa nowego budynku wyniesie 5000 m kw. Przewidywana kwota wnioskowanych środków to - 65 mln zł.

Drugi projekt to modernizacja i remont szlaku kolejowego od Pińczowa do Umianowic (gmina Kije) na długości ok. 11 km, remont hali napraw lokomotyw i wagonów na stacji w Jędrzejowie, modernizacja i remont kuźni kolejowej na stacji w Jędrzejowie, budowa  infrastruktury turystycznej na stacji w Pińczowie oraz stacji w Motkowicach (gmina Imielno), remont i modernizacja turystycznego taboru kolejowego. Przewidywana kwota wnioskowanych środków – 20 mln 700 tys. zł.

Trzeci projekt zakłada unowocześnienie infrastruktury informatycznej, zwiększenie ochrony sieci IT UMWŚ oraz wdrożenie usług publicznych umożliwiających samorządom, mieszkańcom, instytucjom i przedsiębiorcom dostępu do e-usług sieciowych. Przewidywana kwota wnioskowanych środków - 4 mln 970 tys. zł.

- Przy wyborze projektów wzięliśmy pod uwagę uwarunkowania prawne, założenia i kryteria naboru, przeanalizowaliśmy także stan przygotowania inwestycji - mówi Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju. – Ostatecznie wybrane zostały trzy projekty na łączną wartość ponad 90 mln zł.

Poranne Wyjce - Polski Ład
Sonda
Chcesz być bogata/bogaty?
Źródło: Ważne projekty dla Świętokrzyskiego będą zgłoszone do Polskiego Ładu