Ślubowanie uczniów ZDZ w Kielcach

i

Autor: M.Cieślikiewicz Ślubowanie uczniów klas mundurowych ZDZ w Kielcach

Widowiskowe ślubowanie uczniów klas mundurowych ZDZ w Kielcach [ZDJĘCIA]

2022-04-25 15:58

To wydarzenie zawsze jest organizowane z dużym rozmachem i zgodnie z ceremoniałem wojskowym. W tym roku na kieleckim Placu Artystów, ślubowało w sumie blisko 270 uczniów szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach i Końskich. Uroczystość uświetnił, między innymi, pokaz musztry paradnej i koncert orkiestry wojskowej.

Było to już 13. ślubowanie młodzieży klas mundurowych organizowane przez Szkoły ZDZ. W tym roku uroczystość zorganizowano na Placu Artystów w Kielcach, gdzie uczniowie przemaszerowali w barwnym korowodzie z ul. 1 Maja, Rondem G.Herlinga-Grudzińskiego, ul. Paderewskiego i ul. Sienkiewicza.

Organizowane z dużym rozmachem i zgodnie z ceremoniałem wojskowym wydarzenie, miało patriotyczny wymiar.

Oprócz ślubującej młodzieży w uroczystości wzięli udział rodzice, zaproszeni goście, a także młodzież z kompanii reprezentacyjnych Szkół ZDZ, w tym pododdziały w replikach umundurowania wojsk polskich z różnych epok.

Ślubowanie uświetnił widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii honorowej Technikum Zawodowego im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach, koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia oraz pokaz mażoretek.

Ślubowanie klas mundurowych ZDZ w Kielcach
Źródło: Widowiskowe ślubowanie uczniów klas mundurowych ZDZ w Kielcach [ZDJĘCIA,WIDEO]