covid

i

Autor: pixabay

Więcej funduszy unijnych na wykrywanie koronawirusa w Świętokrzyskiem

2021-11-04 14:38

Blisko 337 tys. zł dodatkowego, unijnego dofinansowania dla Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego w Podzamczu - przyznał Zarząd Województwa. Placówka przeprowadza darmowe dla mieszkańców regionu - testy na obecność koronowirusa w ramach projektu „Stop wirusowi".

Darmowe testy na koronawirusa przeprowadzane są w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu od ponad półtora roku, a to w ramach projektu „Stop wirusowi". Dotychczas wykonano blisko 60 tys. testów, sfinansowanych z funduszy unijnych.

Dodatkowe środki przyznane przez Zarząd Województwa pozwolą placówce na przeprowadzenie kolejnych testów oraz na badania serologiczne, pozwalające określić poziom przeciwciał u osób, które już przeszły chorobę.

Początkowo projekt „Stop wirusowi!” miał trwać tylko do końca 2020 roku, a jego całkowite dofinansowanie miało wynieść niewiele ponad 30 mln zł . Jednak ze względu na sytuację epidemiczną projekt został przedłużony do końca tego roku, zwiększyło się też jego dofinansowania – które dzisiaj wynosi już blisko 38 mln zł - informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach.

dr Maciej Hamankiewicz: Zaszczepieni powinni mieć przywileje. Oblaliśmy egzaminz pandemii

Czy potrafisz dbać o środowisko?

Pytanie 1 z 11
Jaki kolor mają pojemniki na papier?
Źródło: Więcej funduszy unijnych na wykrywanie koronawirusa w Świętokrzyskiem