Kieleckie ulice

i

Autor: M.Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

Wiecej kieleckich ulic zyska lepsza nawierzchnię

2022-02-25 17:15

Kolejne trzy miliony złotych zostaną w tym roku przeznaczone, z miejskiej kasy, na przebudowę nawierzchni kieleckich ulic. Pozwoli to na poprawę większej liczby dróg w stolicy świętokrzyskiego, w których zimą pojawiło się jeszcze więcej ubytków.

Na początku roku w budżecie miasta na ten cel mieliśmy zarezerwowaną kwotę dwóch milionów złotych. Wszyscy dostrzegamy jednak, jak trudne warunki dla kierowców w wielu polskich miastach, także w Kielcach spowodował okres zimowy. Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej starają się, by powstałe w drogach ubytki uzupełniać, ale są to doraźne naprawy. W naszym przekonaniu kluczowa jest przebudowa nawierzchni, która jest bardziej trwała. Dlatego, po zabezpieczeniu dodatkowych środków, będziemy mogli zrealizować większą liczbę takich inwestycji – tłumaczy Tomasz Porębski rzecznik prezydenta Kielc.

Na początku roku Miejski Zarząd Dróg w Kielcach planował prace, między innymi, w pasach drogowych przy ul. Ogrodowej oraz na ul. Warszawskiej (od ronda Geodetów w kierunku północnym, do nowej zrealizowanej inwestycji).

Dzięki dodatkowym środkom, MZD przymierza się również do przebudowy nawierzchni przy al. Szajnowicza-Iwanowa (Massalskiego – Malików), ul. Piekoszowskiej (Opielińskiej – Mielczarskiego) czy ul. Krakowskiej (bp Kaczmarka – Owocowej) - podaje Urząd Miasta w Kielcach.

Rewolucja na warszawskich drogach. Wymienią latarnie w całym mieście
Sonda
Robisz zapas paliwa?
Źródło: Wiecej kieleckich ulic zyska lepsza nawierzchnię