„Wiejskie Spa” w skansenie w Tokarni. Poznamy potęgę natury w kosmetyce

i

Autor: Mariusz Łężniak / materiały Muzeum Wsi Kieleckiej

„Wiejskie Spa” w skansenie w Tokarni. Poznamy potęgę natury w kosmetyce

2021-07-28 14:19

Jak zadbać o urodę korzystając jedynie z darów natury? Te tajemnice poznamy w Parku Etnograficznym w Tokarni podczas imprezy pod hasłem „Wiejskie Spa”. Goście imprezy będą mogli wykonać samodzielnie ziołowe mydło do rąk i dowiedzą się co nieco o zastosowaniu roślin w kosmetyce.

„Wiejskie Spa” to z jednej strony odpowiedź na aktualne trendy. Bardzo cenimy naturalne produkty, poszukujemy sprawdzonych od dawna zabiegów kosmetycznych. Z drugiej strony, podczas imprezy skansen odwołuje się do tradycyjnych praktyk mieszkańców dawnej Kielecczyzny.

- W sielskiej atmosferze chcemy przybliżyć dawne sposoby dbania o urodę i higienę. Uwrażliwić na właściwości prozdrowotne naturalnych zasobów naszego regionu, takich jak woda i roślinność. Przygotowaliśmy szereg aktywności muzealnych dla wszystkich, niezależnie od wieku. Będzie można między innymi zobaczyć jak przygotować ziołowy krem do rąk, wysłuchać gawęd o ziołach i ich zastosowaniu w kosmetyce. Na warsztatach plastycznych będzie można wykonać pachnącą pocztówkę. Chętnych zapraszamy na spacery szlakiem naszej ścieżki przyrodniczej pod hasłem: „Roślinne zdrowie obok nas” - mówi Aleksandra Imosa, koordynatorka wydarzenia.

Na scenie w skansenie odbędą się miedzy innymi „Spotkania w złocie, zieleni i błękicie”, rodzinne zmagania z wiedzy o medycynie ludowej, prezentacje porad balneologicznych księdza Sebastiana Kneippa. Muzealnicy zaproszą także na „Muzealne ruszenie” - będą to relaksacyjne zajęcia fitness odbywające się pod hasłem „Rozciąganie na sianie” oraz konkurs dla siłaczy.

„Wiejskie Spa” w skansenie w Tokarni odbędzie się w najbliższą niedzielę. Start o godzinie 11.

Mobilna wystawa KGHM

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: „Wiejskie Spa” w skansenie w Tokarni. Poznamy potęgę natury w kosmetyce