Wiosenna Liga Inżynierów w Kielcach. Weryfikują swoje umiejętności w popularnej grze

i

Autor: Wolfsrib / Pixabay

Wiosenna Liga Inżynierów w Kielcach. Weryfikują swoje umiejętności w popularnej grze

2021-05-26 16:26

Myszki i klawiatury poszły w ruch. W Kielcach trwa Wiosenna Liga Inżynierów, czyli turniej gier online. Do walki o tytuł mistrza w jednej z najpopularniejszych gier sieciowych przystąpiło kilkadziesiąt zespołów.

Wiosenna Liga Inżynierów to wspólna inicjatywa Politechniki Świętokrzyskiej, środowiska studenckiego tej uczelni i kieleckiego studia WitchHub. Impreza e-sportowa jest kierowana do żaków i uczniów. Rozgrywki minęły już półmetek i wkrótce zespoły przejdą do decydujących starć.

- Mieliśmy fazę grupową, w której daliśmy drużynom bardzo dużą dowolność. Uczestnicy mogli ustalać terminy w najbardziej dogodnym dla siebie momencie. Pamiętajmy, że studenci i uczniowie wciąż mają zajęcia, niektórzy też pracują jednocześnie. Wszystkie mecze poszły dość gładko. W ten piątek i sobotę czekają nas mecz o trzecie miejsce oraz finał - mówi Rafał Szczepanek, trener sportów elektronicznych i komentator ze studia WitchHub w Kielcach.

Wszystkie rozgrywki transmitowane są w serwisie Twitch. Piątkowe i sobotnie transmisje odbędą się z murów Politechniki Świętokrzyskiej.

Organizatorzy postawili na rozgrywkę w League of Legends. Dlaczego?

- To proste! League of Legends to gra z jednym z największych fanklubów na świecie. Wielu ludzi w nią gra, wielu studentów z naszej Politechniki. Gry to fajne hobby, które, szczególnie podczas takich imprez, można przekuć w pewną formę współzawodnictwa - mówi Michał Biały, również komentator.

Na wygranych czekają nagrody - to sprzęty komputerowe od znanego producenta. Pula nagród to wartość około 10 tysięcy złotych.

Niewykluczone, że młodzież z Kielc zorganizuje również letnie i jesienne Ligi Inżynierów.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?
Co tam w środku gra - Serj Tankian winyl
Źródło: Wiosenna Liga Inżynierów w Kielcach. Weryfikują swoje umiejętności w popularnej grze