Popiersie Wiesław Gołasa

i

Autor: UM Kielce

Wybrano wykonawcę popiersia Wiesława Gołasa

2021-12-14 12:08

Wiadomo już, kto wykona popiersie Wiesława Gołasa, które stanie w Kielcach. Na zlecenie miasta, Związek Artystów Rzeźbiarzy w konkursie wybrał Pawła Witkowskiego, nauczyciela z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Przypomnijmy, w połowie września prezydent Kielc Bogdan Wenta ogłosił, że w Kielcach stanie popiersie Wiesława Gołasa.

- Miasto Kielce prowadząc rozmowy, z inicjatywy radnych, ale także i mieszkańców, postanowiliśmy upamiętnić postać Wiesława Gołasa popiersiem w alei na skwerze Szarych Szeregów - mówił prezydent Kielc. - Myślę, że to będzie do przyjęcia dla wszystkich, aby ta wybitna postać, która jest w pamięci wielu ludzi, miała także miejsce w Kielcach. Tym bardziej, że był związany z miastem - dodał.

Kilka dni temu w konkursie zorganizowanym przez Związek Artystów Rzeźbiarzy, wyłoniono wykonawcę popiersia. Jest nim Paweł Witkowski, nauczyciel z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Popiersie stanie obok urządzenia pomiarowego, przeznaczonego do sygnalizowania jakości powietrza. Na wykonanie popiersia miasto przeznaczyło dwadzieścia pięć tysięcy złotych.

Spore zmiany na grobie Wiesława Gołasa. Niezapomniani

QUIZ. Wiesław Gołas nie żyje. Znasz filmy, skecze i piosenki, jakie po nim zostały?

Pytanie 1 z 10
Dokończ tekst piosenki "W Polskę idziemy", którą śpiewa Gołas: "W tygodniu to jesteśmy..."
Źródło: Wybrano wykonawcę popiersia Wiesława Gołasa