Z początkiem października powinna ruszyć przebudowa ​ul. Zagnańskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa do granic Kielc

2021-09-17 16:23 MC
Ulica w Kielcach
Autor: UM Kielce zdjęcie ilustracyjne

Prace rozpoczną się ze sporym opóźnieniem, bo jedna z firm złożyła odwołanie od wyniku przetargu, co spowodowało przedłużenie procedur. Dopiero w tym miesiącu Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z wykonawcą robót, a te mają rozpocząć się w październiku .

Będzie nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa, a także droga dla rowerów. Oprócz tego powstanie przy Areszcie Śledczym - nowa pętla autobusowa ze stanowiskami manewrowymi dla autobusów. Ponadto będą tam zlokalizowanych ponad 40 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym trzy miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD w Kielcach.

Pracę  obejmą blisko 1,5 km odcinka ulicy Zagnańskiej. Zakładano, że potrwają do połowy 2022 roku, ale wykonawca zapowiedział, że złoży wniosek o przedłużenie tego terminu- dodaje rzecznik MZD. Inwestycja pochłonie prawie 15,5 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie z Programu Polska Wschodnia. 

19-latek po A4 zasuwał prawie 230 km/h

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta
Źródło: Z początkiem października powinna ruszyć przebudowa ​ul. Zagnańskiej. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Witosa do granic Kielc
Nasi Partnerzy polecają