Tekturowe Miasteczko w Muzeum Zabawek w Kielcach

i

Autor: Muzeum Zabawek i zabawy w Kielcach/Facebook

Z tektury można wyczarować wszystko! Przekonuje Muzeum Zabawek i Zabawy

2022-02-10 17:19

Tekturowe miasteczko powstało w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. To przestrzeń edukacyjna​ dla każdego, kto chce poznać proste i ekologiczne zabawki, zrobione z tektury i papieru. Miasteczko może być inspiracją do tworzenia kreatywnych zabawek z rzeczy, które często lądują w koszach.

W muzealnym miasteczku można zobaczyć, między innymi, budynki z kieleckiego krajobrazu miejskiego - siedzibę Muzeum Zabawek czy charakterystyczne kamienice z ul. Wesołej czy Staszica. Wszystko powstało z tektury i papieru.

Postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać tekturę, którą posiadaliśmy, dlatego że zależy nam na środowisku, nie chcemy, żeby kolejne drzewa były wycinane, a też uważamy, że to pobudzi wyobraźnię nie tylko dzieci, ale i dorosłych, żeby wspólnie się bawić, a wiadomo, że jeżeli coś kupujemy to jest to w tekturowych opakowaniach więc zamiast je wyrzucać wykorzystajmy je kreatywnie, pomysłowo. Tektura jest materiałem powszechnym i "wdzięcznym", łatwym w obróbce, można z niej wyczarować cały świat- zapewnia Michał Lach "Pan Zaradny" z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Tekturowa przestrzeń inspirowana jest zabawką Roberta Czajki „Papierowe miasto”, która w 2012 roku, zajęła drugie miejsce w muzealnym konkursie „Zabawka przyjazna dziecku” w kategorii zabawek wdrożonych do produkcji. Nagrodzoną zabawkę też można zobaczyć w przygotowywanej przestrzeni.

Dodatkową atrakcją jest scenografia z serii filmów pt. „Pewnego razu w kamienicy", która powstała na potrzeby kieleckiego Teatru "Kubuś".

„Tekturowe miasteczko” będzie można oglądać do końca lutego.

Zbiory wypożyczalni filmów przy ulicy Kalwaryjskiej w Krakowie
QUIZ. Polskie epoki literackie. Wiedza szkolna, nie skompromituj swojej pani od polskiego
Pytanie 1 z 12
W Oświeceniu Jan Potocki stworzył słynną satyryczną powieść "Rękopis znaleziony w Saragossie". W jakim języku ją napisał?
Źródło: Z tektury można wyczarować wszystko! Przekonuje Muzeum Zabawek i Zabawy