Europa stoi otworem. Organizacje z Kielc proponują międzynarodowe projekty

i

Autor: Bruno /Germany - Pixabay

Zainstaluj aplikację ClippGO i zwiedzaj Kielce!

2021-12-07 10:18

Kielczanie oraz turyści mogą podróżować po mieście i poznawać nowe miejsca dzięki mobilnej aplikacji ClippGO. Możemy w niej między innymi oglądać i czytać wiadomości przypięte do danego miejsca. A nawet dokumentować historię konkretnego miejsca i wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami. Nic prostszego!

Twórcy aplikacji ClippGO! wspólnie z Urzędem Miasta Kielce zachęcają kielczan do aktywnego odkrywania miasta, komentowania ciekawych miejsc i dokumentowania chwil.

- Bezpłatna aplikacja ClippGO przypomina grę w podchody. To znaczy, mając smartfona i tą aplikację możemy znajdować wokół siebie ukryte wiadomości i zdjęcia pozostawione np. przez urząd miasta. Możemy też sami publikować swoje wiadomości, czyli przypomina takie zawieszanie w przestrzeni karteczek ze zdjęciami - mówi Jarosław Rybus z aplikacji ClippGO!

W ten sposób każdy może dokumentować historię konkretnego miejsca i wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami.

- To, co cenne to ruch, to zdrowie, ponieważ żeby znajdować nowe clippy, te wiadomości w terenie należy się poruszać. Każdy clipp ma promień zasięgu 50 metrów wokół użytkownika, dzięki temu przechodząc przez Kielce możemy znajdować clippy, czy to urzędu miasta, czy też innych użytkowników - tłumaczy Jarosław Rybus.

Użytkownicy znajdą obecnie w aplikacji opisy 23 lokalizacji w Kielcach. Dowiemy się z nich ciekawostek m.in. o Dworcu Autobusowym, Kadzielni i Karczówce, Bazylice Katedralnej, dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich i Placu Artystów. Wkrótce pojawią się kolejne clippy przygotowane przez Urząd Miasta.

Ruch to zdrowie

Aby zobaczyć clippa w danej lokalizacji, należy do niego podejść. Wtedy możemy go skomentować, jak również opublikować własny clipp. - Zachęcamy kielczan do aktywności, zapisywania historii miejsc w postaci zdjęć i komentarzy - mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc. - Wyobraźmy sobie na przykład liczne foto clippy z tętniącego latem Rynku lub z okresu świątecznego jarmarku, czy z Kadzielni. Z pewnością będą to interesujące obrazki. Wierzymy, że clippów mieszkańców oraz turystów będzie przybywało i wspólnie stworzymy współczesną historię miasta - dodaje.

Listę miejsc opisanych w ClippGO! można zobaczyć w aplikacji, znajdując się tuż przy Punkcie Promocji Kielc przed Dworcem Autobusowym

Specjalna aplikacja pomoże w dobraniu stylowego stroju

QUIZ. Najpopularniejsze hasła z krzyżówek. Dasz radę?

Pytanie 1 z 10
Karta z czerwonym rombem?
Źródło: Zainstaluj aplikację ClippGO i zwiedzaj Kielce!