Dziecko. Piłka nożna

i

Autor: Pixabay

Zajęcia sportowe lekiem na negatywne skutki pandemii

2021-10-08 11:17

Chcą zachęcić dzieci i młodzież do zwiększonej aktywności po lockdownie. Takie zadanie ma Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach, który w tym roku, zorganizował 240 godzin dydaktycznych sportowo-rekreacyjnych i sportowych.

Koszykówka, piłka ręczna, bilard, czy akrobatyka sportowa. To tylko kilka propozycji zajęć sportowych jakie organizuje Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach. To wszystko, aby zachęcić dzieci i młodzież do aktywności fizycznej, która przez pandemię znacząco spadła.

- Właśnie sport, właśnie działania które prowadzi Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach są odpowiedzią na to, w jaki sposób zadbać o młodzież, o uczniów naszych kieleckich szkół, aby w jakiś sposób niwelować te negatywne skutki pandemii - mówi Marcin Chłodniki, zastępca prezydenta Kielc.

W tym roku MSOS zorganizował 240 godzin dydaktycznych sportowo-rekreacyjnych i sportowych. W planach są dodatkowe godziny na naukę pływania.

- Te zajęcia sportowe są przeznaczone przede wszystkim dla dzieciaków niezrzeszonych w żadnych klubach sportowych, po to aby wśród tych dzieciaków wzmóc aktywność fizyczną. Żeby te dzieciaki miały dodatkową propozycję zajęć sportowo-rekreacyjnych  - mówi Tomasz Olesiński, dyrektor Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego.

Studenci WIM zaczęli rok. To będzie rok robotyki w chirurgii
Sonda
Czy będziesz tęsknić za Łukaszem Fabiańskim w reprezentacji Polski?
Źródło: Zajęcia sportowe lekiem na negatywne skutki pandemii