PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce - Radomiak meczem podwyższonego ryzyka! Zobacz zdjęcia

i

Autor: Piotr Stańczak Oddziały policji interweniowały po tym, jak kibice Radomiaka odpalili race i próbowali przedostać się na kieleckie sektory.

Zamieszki na meczu Korony z Radomiakiem. Są zatrzymania

2023-03-12 10:17

Siedem osób zatrzymała policja po wczorajszym meczu Korony z Radomiakiem. Dodatkowo przy jednym z nich znaleziono narkotyki. Na szczęście w trakcie starcia kibiców z Kielc i Radomia nikt nie ucierpiał.

W trakcie sobotniego meczu kibice dwukrotnie odpalili racę. Najpierw zrobili to fani Korony, a później Radomiaka. Sędzia Szymon Marciniak musiał nawet przerwać spotkanie na kilka minut ze względu na duże zadymienie stadionu. Na tym się jednak nie skończyło.

- Pod koniec drugiej połowy doszło do napięć pomiędzy pseudokibicami obu drużyn. Na wniosek organizatora na stadion wprowadzono policyjne siły z oddziałów prewencji z Kielc i Radomia. Dzięki ich interwencji nie doszło do eskalacji tych napięć - informuje Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzeczniczka kieleckiej policji. 

Dodatkowo pseudokibice Radomiaka spalili szaliki Korony, co sprawiło, że część kieleckich fanów ruszyła w ich kierunku.

- Bilans wczorajszego spotkania to siedem zatrzymanych osób, w tym pięć z Radomia. Przy jednym z zatrzymanych z Kielc policjanci znaleźli pięć gramów białego proszku, który wstępnie został zakwalifikowany jako amfetamina - dodaje.

Przypomnijmy, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korony 2:1 (1:1).

Mecz zgromadził większe siły policyjne. W końcówce interweniowały oddziały prewencji. Zobacz galerię zdjęć z działań stróżów prawa podczas spotkania Korona - Radomiak:

Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce w meczu z Radomiakiem
Źródło: Zamieszki na meczu Korony z Radomiakiem! Są zatrzymania