Areszt po wypadku na trasie Koszalin - Polanów

i

Autor: Materiały prasowe

Zarzuty dla nożownika

2021-05-31 11:52

O uszkodzenie ciała jest podejrzany 25-latek, który został zatrzymany w sobotę wczesnym rankiem w centrum Kielc. Mundurowi z komisariatu przy ul. Paderewskiego ustalili, że pochodzący z woj. mazowieckiego mężczyzna na klatce schodowej zranił nożem w nogę swoją rówieśniczkę. Zatrzymany już został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, krótko po godzinie 5 nad ranem. – Kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z klatek schodowych w centrum miasta mężczyzna miał zaatakować nożem 25-latkę – informuje Karol Macek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na miejsce niezwłocznie ruszyli mundurowi z Komisariatu Policji III w Kielcach, gdzie zastali kobietę z raną ciętą nogi. Stróże prawa szybko ustalili, że pokrzywdzona została zaatakowana przez swojego rówieśnika.

- Kobieta trafiła do szpitala, gdzie okazało się że rany nie zagrażają jej życiu. Z kolei 25-letni nożownik został zatrzymany. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzona i napastnik brali udział w libacji alkoholowej, podczas której doszło między nimi do awantury – podkreśla Karol Macek.

Zatrzymany napastnik po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Decyzją prokuratora będzie musiał stawiać się na policyjny dozór, musi też wpłacić poręczenie majątkowe. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

200 km/h kielecką obwodnicą

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Źródło: Zarzuty dla nożownika