OFF Fashion Kielce 2021

i

Autor: KCK

Zbliża się finał XXII Off Fashion w Kielcach!

2021-07-15 14:22

Jury postanowiło zakwalifikować prace, aż 33 projektantów do Gali Finałowej, bo poziom tegorocznego XXII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion jest tak wysoki. Co ciekawe, na tegoroczne projekty kolekcji miała wpływ...pandemia.

Spośród ponad 200 zgłoszeń, komisja konkursowa jury postanowiło zakwalifikować prace 33 projektantów do Gali Finałowej. Poziom tegorocznego Off Fashion jest tak wysoki, że jury postanowiło zakwalifikować prace 33 projektantów do Gali Finałowej.

Dla mnie poziom prac jest bardzo wysoki - ocenia Anna Skuratowicz - Cedro, koordynator konkursu Off Fashion. Niektóre są bardzo artystyczne, ale ja doszukałam się paru rzeczy, które bardzo chętnie założyłabym na siebie - dodaje. 

Co ciekawe, na tegoroczne projekty kolekcji miała wpływ pandemia.

Zauważyliśmy taką namiastkę pandemii. Dużo, na przykład, jest projektów z zakrytymi twarzami, coś  w rodzaju maseczki, albo są przesłonięte całe twarze, albo częściowo - mówi koordynatorka konkursu.

Hasło tegorocznego konkursu to "Wiwat Kielce!".

Wracamy do podstaw Off Fashion, czyli mody ulicznej. Chcemy promować Kielce, bo taki zamiar był od początku. W tej chwili skupiliśmy się rzeczywiście na osobach, które pochodzą z Kielc, nie mówię o projektantach, bo to jest szersza grupa osób, ale jeżeli chodzi o wykonawców, jurorów, ale także imprezy towarzyszące, skupiamy się na ludziach z Kielc, którzy są na całym świecie i naprawdę świetnie radzą sobie w tej branży - twierdzi Anna Skuratowicz - Cedro, koordynator konkursu Off Fashion.

Finał Off Fashion już 24 lipca, w Kieleckim Centrum Kultury.

Praca hejnalisty od kuchni
Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Źródło: Zbliża się finał XXII Off Fashion w Kielcach!