Auto

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Znamy ​rekordy natężenie ruchu w Świętokrzyskiem

2021-11-25 19:33

Mamy najnowsze wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu. Wykonywany jest raz na 5 lat w całej Polsce. Pomiar pokazuje średnie dobowe natężenie ruchu pojazdów na określonych odcinkach. Już po raz drugi największe natężenie ruchu na sieci dróg krajowych województwa świętokrzyskiego odnotowane zostało w Kielcach na miejskim odcinku S74.

W województwie świętokrzyskim średnie natężenie ruchu to 10 353 pojazdów na dobę.

Rekordowo wysokie natężenie ruchu, blisko 34 tysięcy pojazdów  pojazdów na dobę odnotowano już po raz drugi na kieleckim odcinku drogi ekspresowej S74. O ile w 2015 roku tylko w tym jednym punkcie po raz pierwszy województwie świętokrzyskim przekroczona została granica 30 tysięcy pojazdów na dobę, o tyle ostatni Generalny Pomiar Ruchu wykazał, że takich odcinków jest już więcej. Kolejne świętokrzyskie rekordy padły na drodze S7,na odcinku między Skarżyskiem Kamienną a Kielcami natężenie ruchu przekroczyło tam pułap  30 tysięcy pojazdów na dobę - mówi Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Co ciekawe, biegnąca przez województwo świętokrzyskie droga ekspresowa S7 jest obecnie drugą najbardziej obciążoną ruchem trasą w Polsce po autostradzie A4.

To właśnie na świętokrzyskich odcinkach drogi ekspresowej S7 odnotowane zostały największe procentowe wzrosty natężenia ruchu w stosunku do roku 2015.

Rekord w skali województwa osiągnięty został na odcinku S7 między węzłami Kielce Północ a Kielce Zachód – natężenie ruchu wzrosło tam aż o blisko 80 proc - podaje Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach.

Szczecin, Znaki drogowe... przypominają o meczu!
Sonda
Czy Tarnów powinien dostać 300 milionów złotych na wschodnią obwodnicę?
Źródło: Znamy ​rekordy natężenie ruchu w Świętokrzyskiem