Rozstrzygnięto konkurs na logo Roku Koszalińskiej Kultury

i

Autor: Materiały prasowe Rozstrzygnięto konkurs na logo Roku Koszalińskiej Kultury

Rozstrzygnięto konkurs na logo Roku Koszalińskiej Kultury. Zwyciężyła Zuzanna Siergiej z Plastyka

2021-06-22 10:34

Rozstrzygnięto konkurs na projekt logo Roku Koszalińskiej Kultury. Przeprowadzono go wśród uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Zwyciężyła Zuzanna Siergiej. Jej praca została wybrana z kilkunastu propozycji. Uczennica odebrała nagrodę z rąk prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Wybór zwycięzcy nie był łatwy. Autorką nagrodzonego znaku jest Zuzanna Siergiej, która uczy się w III klasie Liceum Plastycznego. Pracuje pod nadzorem Piotra Wasilewskiego, kształcąc się na specjalizacji projektowanie graficzne.

- Duma na pewno jest. Szczerze - nie spodziewałam się, że moje logo może cokolwiek wygrać. To duże osiągnięcie, jak na mój wiek. Starałam się jak najlepiej oddać hasło Rok Koszalińskiej Kultury, stąd w logo jest szkic ratusza, bo najbardziej kojarzy mi się z Koszalinem, natomiast plamy farb w tle to symbol kultury, na którą składa się też sztuka i architektura - mówi laureatka konkursu. Jest to jej pierwszy sukces w dziedzinie projektowania znaków graficznych, z którą planuje związać swoją przyszłość.

Logo będzie widniało na wszystkich materiałach promocyjnych i informacyjnych wydawanych przez koszaliński magistrat. Będą nim oznaczone też wszystkie imprezy organizowane w ramach Roku Koszalińskiej Kultury. Ten Rok Koszalińskiej Kultury potrwa do maja 2022 roku.  M. W-M. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Najpopularniejsze oszustwa sprzedawców samochodów | ESKA XD - Prosto z salonu #25
Źródło: Rozstrzygnięto konkurs na logo Roku Koszalińskiej Kultury. Zwyciężyła Zuzanna Siergiej z Plastyka