30. Finał WOŚP w Krakowie. Co się będzie działo? [PLAN WYDARZEŃ, GODZINY]

i

Autor: WS 30. Finał WOŚP w Krakowie. Co się będzie działo? [PLAN WYDARZEŃ, GODZINY]

30. Finał WOŚP w Krakowie. Co się będzie działo? [PLAN WYDARZEŃ, GODZINY]

2022-01-27 15:27

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia. W Krakowie jak co roku nie zabraknie interesujących wydarzeń. Jak będzie wyglądać 30. Finał WOŚP w Krakowie? Łapcie plan rozpiski!

30. Finał WOŚP w Krakowie. Co się będzie działo?

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Pieniążki zbierane będą na okulistykę dziecięcą. Finały WOŚP nieodłącznie kojarzą się też z szeregiem wydarzeń. Jak w tym roku będzie wyglądać Finał WOŚP w Krakowie. Jedną z największych zmian jest to, że nie będzie jednego wielkiego koncertu, do które przyzwyczajeni są mieszkańcy. Czeka nas za to dużo innych wydarzeń, które odbędą się w różnych częściach miasta. Co będzie dokładnie się działo podczas 30. Finału WOŚP w Krakowie?

Most Uniwersytecki w Bydgoszczy znów otwarty

W samo południe na Bulwarze Czerwieńskim odbędzie się przeciąganie Smoka przez Wisłę. To wydarzenie w tym roku idealnie komponuje się z ogłoszonym w Krakowie Rokiem Smoka - jubileuszem 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego znajdującej się u stóp Wawelu.

Na parkingu przy Centrum Handlowym M1 zgromadzi się MotoOrkiestra. Co w programie? Koncerty, pokazy driftów, legendarne samochody i licytacje unikalnych gadżetów. Uwaga! Będzie też można oddać krew w mobilnym krwiobusie.

W CH Serenada za to czeka na nas nauka tańca oraz występy grup tanecznych. Znajdzie się tam też specjalny kącik dla dzieci, a SKN Opieki Położniczej UJ będzie udzielało porad na tematy położnictwa i opieki położniczej, ginekologii i opieki ginekologicznej, neonatologii i opieki neonatologicznej oraz innych dyscyplin nauki o zdrowiu.

Na Błoniach od godz. 9.00 będzie można podziwiać pokazy lotnicze, które wykona Małopolski Klub Paralotniowy. Jeśli natomiast macie ochotę, by sięgnąć do historii, to o godz. 11.00 w Barbakanie odbędą się rekonstrukcje z czasów wczesnego średniowiecza.

Podczas 30. Finału WOŚP w Krakowie nie zabraknie również Biegu Wielkich Serc. Ten wystartuje punktualnie w południe z okolic Galerii Kazimierz. Pięciokilometrowa trasa przebiegać będzie: Galeria Kazimierz, Bulwar Kurlandzki, okolice Mostu Grunwaldzkiego, Bulwar Czerwieński (Smok Wawelski). Powrót tą samą trasą do Galerii Kazimierz.

Fani czworonogów z pewnością powinni wybrać się o 12.00 na Rynek Główny, gdzie Grupa Golden Retriever – WOŚP Kraków już po raz szósty będzie umilać czas. Chętni będą mogli zrobić sobie z psiakami zdjęcia!

To nie wszystkie wydarzenia, jakie zaplanowano w Krakowie podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pełną listę możecie znaleźć TUTAJ.

Oczywiście przez cały dzień na ulicach Krakowa będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniążki dla małych pacjentów. Krakowski sztab fundacji w tym roku swoją siedzibę będzie mieć w urzędzie miasta przy pl. Wszystkich Świętych.

Źródło: 30. Finał WOŚP w Krakowie. Co się będzie działo? [PLAN WYDARZEŃ, GODZINY]