80 osób w restauracji. To nie goście, a testerzy jedzenia. Właścicielowi grozi 8 lat więzienia

2021-02-18 12:04 MR
Przedsiębiorcy będą strajkować w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zablokują pomnik
Autor: www.pixabay.com Przedsiębiorcy będą strajkować w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Zablokują pomnik

Właściciel jednej z restauracji w powiecie limanowskim może mieć spore problemy. Kilaka dni temu w jego lokalu przebywało 80 osób. Restauracja zatrudniła je jako testerów dań. W trakcie konsumowania potraw do restauracji weszli policjanci i pracownicy Sanepidu.

Tego testowania dań nie zapomną na długo. Policja z Limanowej razem z tutejszym Sanepidem skontrolowała jedną z restauracji w gminie Dobra. Do zdarzenia doszło w walentynkowa niedzielę. W trakcie kontroli okazało się, że w lokalu przebywa 80 osób. Właściciel tłumaczył się, że nie byli to goście restauracji, a testerzy dań, których zatrudniono na ten dzień. Policja wylegitymowała wszystkich przebywających w lokalu.

Pierwsi narciarze na stacji w Cieniawie

Policjanci wraz z pracownikami Sanepidu skontrolowali jedną z restauracji na terenie gminy Dobra. Rzeczywiście potwierdziła się informacja, że lokal był czynny. W środku wylegitymowano 80 osób. Teraz policjanci prowadzą czynności wyjaśniające. Wobec 72 osób będą to czynności dotyczące niestosowania się do przepisów w związku z panującą pandemią. Wobec właściciela jest prowadzone postępowanie dotyczące narażenia wielu osób na utratę życia lub zdrowia. Może mu grozić nawet 8 lat za kratami – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji z Limanowej Jolanta Batko.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...

Tu warto dodać, że limanowski Sanepid wspólnie z policją takie miejsca jak restauracje sprawdza od kilku miesięcy. Dotychczasowe kontrole nie wykazały nieprawidłowości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]