Bar Żak, Kraków

i

Autor: Łukasz Gibała, FB Kraków. 29 lutego 2024 roku nastąpi całkowice zamknięcie Baru Żak

Życie miasta

Kultowy krakowski bar mleczny kończy działalność. Już nie zjemy w Żaku

2024-02-28 11:45

Bar mleczny Żak na ul. Królewskiej 84 zostaje zamknięty. To więc ostatni moment, by zjeść w tym kochanym (szczególnie ze względu na smak, ale też ceny) przez krakowian, a szczególnie studentów, miejscu. Rzadko kiedy można spotkać osobę, która choć raz nie wpadła tam w przeciągu kilkunastu ostatnich lat na bigos, łazanki, gołąbki, naleśniki, pierogi czy pomidorową. Udało nam się dowiedzieć, co jest przyczyną zamknięcia.

Likwidacja Baru Żak. Do kiedy można przyjść tam na śniadanie lub obiad?

Barszcz czerwony z jajkiem za 2,59 zł,pierogi ruskie z cebulką za 4,10 zł, leniwe z masłem za 4,88 czy ogórkowa z ryżem za 1,96 - takie ceny obowiązywały w Barze Żak na ul. Królewskiej jeszcze dziesięć lat temu. Choć od tego czasu cennik wzrósł, kwoty nadal pozostały konkurencyjne nawet z innymi barami mlecznymi, nie wspominając o restauracjach. Najważniejsze jednak było to, że niskie ceny łączyły się z bardzo dobrą jakością i smakiem dań. Po wielu latach okazuje się, że Bar Żak ostatecznie zostanie zamknięty, co będzie ciosem w serca nie tylko studentów. Ostatnie posiłki można zjeść w Barze Żak w czwartek, 29 lutego. Dlaczego?

- Powodem zamknięcia naszego baru mlecznego jest nierentowność - mówi nam pracownica Żaka.

- Problemy finansowe to jedno, ale mogę powiedzieć tylko tyle, że powodów jest więcej - mówi nam inna osoba pracująca w Handlowej Spółdzielni Jubilat.

Kandydat na prezydenta Krakowa żegna kultowe miejsce. Radni zapowiadają interpelacje

Startujący na urząd prezydenta stolicy Małopolski Łukasz Gibała, kandydat niezależny, którego poparła Daria Gosek-Popiołek z Lewicy, zamieścił w swoich mediach społecznościowych relacje z ostatniej wizyty w tym kultowym na Krowodrzy miejscu. Pod postem radnego rozgorzała dyskusja, z której dowiadujemy się, że Agata Tatara z PiS-u złoży interpelację w sprawie tego, jakie działania podjął prezydent Jacek Majchrowski zmierzające do poprawy sytuacji barów mlecznych w Krakowie biorąc pod uwagę wprowadzoną przez Radę Miasta Krakowa uchwałę dotyczącą wsparcia takich miejsc.

ZOBACZ TAKŻE: W tych dzielnicach Krakowa mieszkania są najdroższe! Te ceny to jakiś kosmos

J.K.ARDANOWSKI: ROLNICY MÓWIĄ TUSKOWI "SPRAWDZAM"
Źródło: Kultowy krakowski bar mleczny kończy działalność. Już nie zjemy w Żaku