Egzamin ósmoklasisty 2021

i

Autor: JESHOOTS.COM / Unsplash Uczniowie poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021. Jak im poszło? Zobaczcie, jak ósmoklasiści komentują wyniki.

Bardzo dobre wyniki krakowskich uczniów w egzaminie kończącym podstawówkę

2021-07-06 15:30

Po raz kolejny średnia wyników dla każdego z trzech ze zdawanych przedmiotów jest wyższa, niż średnia dla Małopolski i całego kraju.

Najlepsze wyniki krakowscy uczniowie zdobyli po egzaminie z języka angielskiego. Tu średnia wyniosła 82 proc. To aż o 13 proc. więcej niż średnia w regionie  i o 16 proc. więcej niż w całym kraju. Równie dobrze poszło ósmoklasistom z językiem polskim. Uczniowie zdali ten egzamin średnio na 69 proc. Dla porównania w województwie średnia była o 5 proc. niższa, zaś w całej Polsce aż o 9 proc. Najgorzej poradzili sobie z matematyką. W Krakowie średni wynik wyniósł 63 proc. To i tak nieźle, bo w Małopolsce było to 52 proc. a średnia krajowa to jedynie 47 proc. 

Myślę, że w imieniu prezydenta i całego miasta powiedzieć: słuchajcie ósmoklasiści jesteśmy z was nieprawdopodobnie dumni. Oczywiście do sukcesu przyczynili się i nauczyciele i rodzice, którzy mobilizowali w domu, zwłaszcza w czasie pandemii - mówi Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki.

Paulina Serednicka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 4 w Krakowie przyznaje, że wyniki są zaskakujące, bo uczniowie w ostatnim czasie nie mieli lekko.

PAmiętajmy, że nie jeden, a półtora roku szkolnego zmagaliśmy się z pandemią i trudnościami związanymi z nauką zdalną. Te wyniki są zadowalające i to ponadnormatywnie - stwierdza.  

W tym roku do egzaminu ósmoklasisty w Krakowie przystąpiło ponad 6 tys. uczniów. To jedna piąta wszyskich zdających  test w województwie małopolskim. Uczniowie, którzy zdali egzamin z każdego przedmiotu na poziomie 100 proc., otrzymają 2 tys. złotych w ramach przyznawanej przez prezydenta nagrody „Ósmoklasista 100%”. 

Pies postrzelony z wiatrówki

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: Bardzo dobre wyniki krakowskich uczniów w egzaminie kończącym podstawówkę