Arcybiskup Jędraszewski: Wzywam do podjęcia postu i modlitwy za życie

i

Autor: archiwum se.pl

Boże Ciało 2021. Abp. Jędraszewski zachęca do licznego uczestnictwa w procesjach

2021-05-31 20:45

Abp. Marek Jędraszewski zachęca do licznego uczestnictwa w procesjach Bożego Ciała. Te mają odbywać się w reżimie sanitarnym, ale bez limitu wiernych. Centralna procesja jak co roku wyruszy z Wawelu i ulicami Krakowa przejdzie na Rynek Główny.

Boże Ciało 2021. Czy w Krakowie odbędą się procesje?

Boże Ciało - kiedy wypada? Boże Ciało to święto ruchome, choć zawsze celebrowane jest w czwartki. W tym roku wypada 3 czerwca. Z okazji Bożego Ciała w całej Polsce organizowane są procesje. Te odbyły się także w zeszłym roku pomimo pandemii koronawirusa. Teraz ma być podobnie. Abp. Marek Jędraszewski zaapelował do wiernych o liczne uczestnictwo w procesjach Bożego Ciała.

Raport z anteny 31.05, godz.10

Boże Ciało: procesje w Krakowie. Jak będą wyglądać?

Procesje podczas Bożego Ciała 2021 podobnie jak w zeszłym roku mogą odbywać się bez limitu wiernych. Obowiązywać ma jednak reżim sanitarny. Jeśli nie jesteśmy w stanie zachować 1,5 metra odstępu od innych wiernych, powinniśmy mieć założone maseczki. Metropolita Krakowski zaprasza również na centralną procesję z Wawelu na Rynek Główny. Ta rozpocznie się 3 czerwca mszą św. o godz. 9.00. Na Wawelu nabożeństwu przewodniczyć będzie abp. Jędraszewski, przy Bazylice Mariackiej kard. Stanisław Dziwisz.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Boże Ciało 2021. Abp. Jędraszewski zachęca do licznego uczestnictwa w procesjach