Samowola budowlana

i

Autor: facebook.com/Łukasz Gibała

Co dalej z samowolą budowlaną przy ul. Reduta na Prądniku Czerwonym?

2021-07-22 16:30

Chodzi o budynek, który bez żadnego pozwolenia i w sprzeczności z zapisami planu miejscowego - mówiącego, że ten teren przeznaczony jest pod zieleń urządzoną - powstaje w miejscu spalonej chaty.

Po wielomiesięcznych urzędniczych przepychankach, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał inwestycję za nielegalną i nakazał jej rozbiórkę.

To, co wydarzyło się przy ul. Reduta zostało zakwalifikowane jako całkowita samowola, wypełniająca przesłanki art. 48 i ten orzeczony nakaz rozbiórki mówi o tym, że ten obiekt w tym miejscu nie powinien powstać - mówi Andrzej Macałka, Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. 

Deweloper nie złożył jednak broni i zaskarżył decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który wstrzymał jej egzekucję. 

Radny Łukasz Gibała, który wielokornie interweniował w tej sprawie liczy, że sąd podtrzyma decyzję nadzoru budowlanego.

Mam nadzieję, ze wyrok sądu będzie jednoznaczny, że sąd potwierdzi ustalenia nadzoru budowlanego i uzna to za samowolę budowlaną, że nakaże rozbiórkę i ukarze dewelopera wysoką grzywną. Musi być wyraźny sygnał, że deweloperzy to nie są święte krowy i muszą przestrzegać prawa tak, jak inni mieszkańcy - stwierdza. 

Nasz krakowski reporter, który zajmował się tą sprawą poprosił dewelopera - firmę Bal-Bud Investment - o komentarz. Pracownica biura poinformowała, że w związku z sezonem urlopowym władze spółki mogą być nieosiągalne, mogą też nie chcieć wypowiadać się w tej sprawie.

Tu zostanie pochowany zamordowany na os. Kościuszkowskim Krzysztof P.

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Źródło: Co dalej z samowolą budowlaną przy ul. Reduta na Prądniku Czerwonym?