Czarne powiaty w Małopolsce. Czy obostrzenia w tych miejscach zostaną zwiększone?

2021-04-02 16:17 nm
Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]
Autor: Pixaby Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]

Czarne powiaty w Małopolsce. To właśnie w tych miejscach sytuacja związana z koronawirusem jest najcięższa. Czy obostrzenia w tych miejscach mogą zostać zwiększone? W których powiatach mamy najwięcej zakażeń? Sprawdźcie w naszym materiale.

Czarne powiaty w Małopolsce. Gdzie sytuacja jest najpoważniejsza?

Pandemia koronawirusa niestety nie zwalnia. Przypomnijmy, że tylko w piątek, 2 kwietnia w całym kraju odnotowano ponad 30 tysięcy nowych zakażeń. Województwo małopolskie znalazło się w czołówce zestawienia. W naszym regionie odnotowano 2628 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 39 osób. 22 ze względu na COVID-19. 17 z powodu współistnienia koronawirusa i innych chorób. Na kwarantannie obecnie przebywa ponad 41 tysięcy osób. Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem mamy w Krakowie - 762, następnie w powiecie krakowskim - 343, oświęcimskim - 149, wadowickim - 146, wielickim - 144.

Średnia liczba potwierdzonych zakażeń z 7 dni na 100 tysięcy mieszkańców wynosi na ten moment: 70,2. Dodajmy, że jeszcze tydzień temu utrzymywała się na poziomie: 61,2. Wiele powiatów w Małopolsce "zapaliło się" już na czarno. Chodzi tu m.in. miasto Kraków, powiat krakowski, wielicki, oświęcimski, czy wadowicki.

Raport z anteny 02.04, godz.10

Czarne powiaty w Małopolsce. Czy będą nowe obostrzenia?

W tym tygodniu minister zdrowia poinformował, że rząd rozważa zaostrzenie obostrzeń w woj. śląskim. To właśnie tam sytuacja jest najpoważniejsza. Średnia liczba potwierdzonych zakażeń z 7 dni na 100 tys. mieszkańców przekroczyła już 100. Póki co, żadne decyzje jednak nie zapadły. Czy taka sytuacja może dotknąć również Małopolskę? Wszystko okaże się w ciągu najbliższych dni oraz tego ile będzie zachorowań na COVID-19. Nie wiadomo również, czy obowiązujący do 9 kwietnia lockdown, nie zostanie przedłużony. O takiej opcji już wcześniej mówił prof. Horban oraz rzecznik prasowy rządu Piotr Muller. Więcej pisaliśmy o tym tutaj:

Twardy lockdown przedłużony do 24.04?! Przedstawiciele rządu stawiają sprawę jasno

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Źródło: Czarne powiaty w Małopolsce. Czy obostrzenia w tych miejscach zostaną zwiększone?
Nasi Partnerzy polecają