Czułe H2O - czyli Hymn Wodociągów Krakowskich pobija sieć. Nagranie to hit!

i

Autor: Screen/Youtube "Czułe H2O" - czyli "Hymn Wodociągów Krakowskich" pobija sieć. Nagranie to hit!

"Czułe H2O" - czyli "Hymn Wodociągów Krakowskich" pobija sieć. Nagranie to hit! [WIDEO]

2021-07-28 14:46

"Na początku była woda, czułe H2O..." - tak brzmi jeden z wersów piosenki, która od kilku dni bije rekordy popularności w sieci. I choć podpisana jest "Hymn Wodociągów Krakowskich", to jak przyznaje rzecznik, instytucja niczego takiego nie zamawiała. - Podchodzimy do tego z dużą dozą humoru - przyznaje.

"Hymn Wodociągów Krakowskich" pobija sieć. Nagranie to hit!

Skąd tak wielka popularność utworu w sieci? Pojawiła się ona podczas 120. rocznicy powstania Wodociągów Miasta Krakowa. Uroczystość obchodzono w połowie lutego, a uwieczniła ją msza święta w kościele pw. Najświętszego Salwatora. W nabożeństwie uczestniczył m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Z uwagi na sytuację pandemiczną i liczne obostrzenia, msza transmitowana była w sieci. Ta krakowską spółkę kosztowała kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pasaż Odkryć w Tarnowie

Po mszy świętej odśpiewano wspomniany utwór "Czułe H2O". I choć nabożeństwo odbyło się kilka miesięcy temu, to właśnie teraz nagranie robi furorę. W tekście usłyszeć można m.in.:

"Na początku była woda, Czułe H2O, Żeby miłość wstała z martwych, Do młodości, do urody, Do rajskiego gardenparty, Trzeba wiecznie żywej wody"

Poniżej możecie przesłuchać cały utwór. W momencie pisania tego materiału wideo zobaczyło już ponad 70 tys. osób.

"Czułe H2O" - hymn, którego Krakowskie Wodociągi nie zamawiały

Okazuje się, ze Wodociągi Miasta Krakowa żadnego hymnu nie zamawiały. Utwór został napisany jeszcze przed uroczystością.

Wodociągi nie mają hymnu i go nie zamawiały. To dar wokalistki z okazji 120-lecia. Piosenka żyje własnym życiem w internecie - mówi Robert Żurek rzecznik Wodociągów Miasta Krakowa.

Jak podkreśla rzecznik, do całej sytuacji podchodzą z bardzo dużym humorem. Początkowo planowali wykorzystać gdzieś popularność utworu, ale jak przyznaje, chyba porzucą ten pomysł.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: "Czułe H2O" - czyli "Hymn Wodociągów Krakowskich" pobija sieć. Nagranie to hit! [WIDEO]