Czwarta fala pandemii: kontrole Straży Miejskiej w mieście. Sypią się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń

i

Autor: Straż Miejska Miasta Krakowa Czwarta fala pandemii: kontrole Straży Miejskiej w mieście. Sypią się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń

Czwarta fala pandemii: kontrole Straży Miejskiej w mieście. Sypią się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń

2021-11-25 12:10

Czwarta fala koronawirusa w Polsce nie zwalnia. W związku z tym Straż Miejska Krakowa przeprowadza kontrole, przypominając o przestrzeganiu obostrzeń. Sypią się też mandaty. Nałożono ich już ponad dwa tysiące.

Czwarta fala pandemii koronawirusa na dobre zagościła w Polsce. Co gorsze, liczba zakażeń cały czas rośnie. W czwartek, 25 listopada odnotowano ponad 28 tysięcy zachorowań. Podobnie było dzień wcześniej. Zmarło też prawie 500 osób.

Z tego względu Straż Miejska Krakowa prowadzi działania przypominające o przestrzeganiu obostrzeń. Osoby niestosujące się do obowiązujących przepisów muszą liczyć się z konsekwencjami, w tym z mandatami karnymi do 500 zł. Mówi o tym art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń mówi: "Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany".

Szczecin, Znaki drogowe... przypominają o meczu!

Od początku 2021 roku strażnicy ujawnili 5947 wykroczeń. Nałożyli 2288 mandatów karnych na kwotę 158 635 złotych, skierowali 286 wniosków o ukaranie do sądu, pouczyli 3373 osoby - podaje Straż Miejska Krakowa.

Co więcej, w związku z informacjami od pasażerów podróżujących komunikacją miejska nadal będą przeprowadzane kontrole w komunikacji miejskiej. Strażnicy Miejscy, policjanci oraz inspektorzy ruchu MPK sprawdzą, czy wszyscy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Źródło: Czwarta fala pandemii: kontrole Straży Miejskiej w mieście. Sypią się mandaty za nieprzestrzeganie obostrzeń